چالش های صنعت مبلمان ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چالش های صنعت مبلمان ایران

  • سه شنبه 14 مرداد 1399 11:04
  • شناسه 44575
چالش های صنعت مبلمان ایران

مدیرعامل شرکت مبل لیزا در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: از اسفند گذشته به دلیل بیماری کرونا تولیدات این صنعت کاهش یافته است.

آقای بیات  با بیان اینکه 28 سال در این صنعت مشغول به کار است افزود: شرکت مبل بیزا زمینه اشتغال  25 نفر به صورت مستقیم و 50 نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است.

وی گفت : بعد از کرونا وضع تولید به هم ریخته است و از اسفند گذشته کارها افت کرد و از دهم اردیبهشت که دوباره کار را شروع کردیم و با بیست نفر  کار را ادامه می دهیم.

مدیر عامل شرکت مبل لیزا درباره حمایت دولت از این صنع هم گفت: تاکنون حمایت خاصی از این صنعت نشده و حتی اندوخته هایمان هم  رو به پایان است و به دلیل حمایت نشدن فشار روی مجموعه زیاد شده است .

وی به بیمه هم اشاره کرد که درصد بالای آن فشار مضاعفی را به تولیدکننده وارد می کند.  

آقای بیات درباره کیفیت محصولات ایرانی هم گفت: محصولات ما به بیشتر شهرهای کشور ارسال می شود و به دلیل اینکه کار ضمانت دارد و طراحی مناسب و کیفیت خوب تحویل مشتری می شود، قابل رقابت با مبل های مشابه ترکیه ای است.

وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه گفت: هر دو هفته قیمت چوب افزایش قیمت دارد ، بعضی جنس ها با 150 درصد افزایش به دست ما می رسد ، چوب وارداتی ، روسی و گرجی تا 100 درصد افزایش قیمت داشته است.

مدیر مبل لیزا در پایان گفت: اگر به تولیدکننده ها سهمیه هایی برای مواد اولیه در نظر گرفته شود، می توان قیمت نهایی را کاهش داد. اما با افزایش قیمت مواد اولیه ، قیمت نهایی هم افزایش یافته است.

برای ارتباط با این شرکت می توانید به  صفحه اینستاگرام زیر مراجعه کنید

@lizaa_mobll 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها