ظرفیت‌ها و موانع تولیدات لبنی در کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت‌ها و موانع تولیدات لبنی در کشور

  • چهارشنبه 22 مرداد 1399 19:06
  • شناسه 44711
ظرفیت‌ها و موانع تولیدات لبنی در کشور

 مدیر عامل شرکت لبنیات سحر در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: شرکت فراورده های لبنی سحر در سال 74 تاسیس شده و از سال 76 آغاز به کار کرده است. 

وی ادامه داد: فرآورده های لبنی سحر استریل هستند؛ ولی استریل همیشه  به معنای افزودن مواد نگهدارنده نیست. استریل یعنی زمان پاستوریزه کردن محصول افزایش می یابد و نوع بسته بندی تغییر می یابد.
خانم علیمردانی اظهار داشت: شرکت سحر اولین تولید کننده پنیرهای پاکتی در ایران بوده است و با شرکت های بین المللی هم همکاری دارد. 
وی افزود: در شرکت سحر 450 نفر مشغول به کار هستند و سه تا چهار برابر بحث اشتغال زایی مطرح است.
مدیر عامل شرکت سحر گفت: این شرکت به عراق، افغانستان و عمان صادرات دارد و در حال مذاکره با روسیه و استرالیا است. 
وی اظهار کرد: نوسانات نرخ ارز روی صادرات هم اثرگذار بوده است. هزینه های تولید چند برابر شده است و این مسئله از اختیار شرکت خارج است. 
علیمردانی از عدم وجود راهکار برای خروج از بحرانهای پیش رو انتقاد کرد و گفت: هیچگونه اقدامی در خصوص رونق تولید و جهش تولید صورت نگرفته و موانع تولید در دو سال گذشته افزایش یافته است.
وی افزود: موانع زیادی بر سر راه تولید وجود دارد. تولید با این شرایط بسیار دشوار است و تولید کننده باید با تمام این مشکلات بجنگد.
علیمردانی در پایان سخنانش به ارائه پیشنهاد پرداخت و اظهار داشت: مشکل عمده صنعت لبنیات نبود مواد اولیه است. پیشرفت صنعت دامپروری می تواند به بهبود این شرایط کمک کند. همچنین امکان کنترل بازار باید فراهم شود تا تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها