افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

  • جمعه 28 شهریور 1399 21:35
  • شناسه 45679
افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

جلسه هیئت امناء صندوق کارآفرینی امید با حضور واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری، سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و دیگر اعضای هیئت امناء و مدیرعامل و هیئت‌مدیره برگزار شد.

جلسه هیئت امناء صندوق کارآفرینی امید با حضور واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری، سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و دیگر اعضای هیئت امناء و مدیرعامل و هیئت‌مدیره برگزار شد.

در این جلسه گزارش عملکرد و صورت‌های مالی منتهی به سال ۹۸ صندوق ارائه و افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید تصویب شد.

نوراله زاده در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق در طی سال‌های ۹۳ تا ۹۸ از رشد ۱۰۷ درصدی در کل تسهیلات پرداختی، رشد ۶۲ درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی خبر داد.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر اظهار داشت: در سال گذشته ۱۱هزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتباری به مبلغ ۱۱۱۱۰ میلیارد ریال پرداخت شد و در مجموع در سال‌های ۹۳ تا ۹۸ پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با ۱۵۴ درصد رشد همراه بوده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین به تشریح شش مدل بومی و اختصاصی تأمین مالی خرد کسب‌وکارها اعم از مدل هر روستا- یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت و ضمن بیان ویژگی‌ها و اهداف دنبال شده در هر مدل به نمونه‌های موفق اجرا شده در سطح کشور اشاره نمود.

نوراله زاده افزود: یکی از شاخص‌های سنجش توان نهادهای مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال ۹۸ بیش از ۱۰۰درصد بوده است، که به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.

وی همچنین با اشاره به اهم برنامه‌های صندوق در سال ۹۹ از ایجاد صندوق‌های خطرپذیر، راه‌اندازی باشگاه مشتریان و کانون‌های کارآفرینی و ایجاد شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار و... خبر داد.

واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد بسیار مؤثر و هدفمند صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بازدید از طرح‌های صندوق در استان‌های مختلف و رضایت مردم و مسئولین از عملکرد صندوق اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت بخشی در تأمین مالی خرد کسب‌وکارها و علی‌الخصوص مشاغل روستایی داشته که باعث شده است این صندوق تبدیل به یک‌نهاد مؤثر در تأمین مالی طرح‌های روستایی و ایجاد روستاهای بدون بیکار گردد.

وی در ادامه نوآوری در مدل‌های تأمین مالی و رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار هست را از دیگر نقاط مثبت این گزارش برشمرد.

در ادامه این گزارش صورت‌های مالی و گزارش بازرس و حسابرس قانونی قرائت شد و با توجه به مطلوب بودن صورت‌های مالی مورد تصویب هیئت امناء قرار گرفت.

تصویب طرح تفکیک فعالیت‌های تأمین مالی قرض‌الحسنه از طریق ایجاد صندوق قرض‌الحسنه چند شعبه‌ای زیرمجموعه صندوق کارآفرینی امید با تأمین مالی توسعه ظرفیت‌های جدید کسب‌وکار از طریق ایجاد شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های خطرپذیر و مراکز حمایتی و توسعه کسب‌وکارهای نوین و جدید از دیگر مصوبات این نشست بود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها