رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری

  • دوشنبه 28 مهر 1399 20:17
  • شناسه 46519
 رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری

 معاون اول رئیس جمهور گفت: روستا یکی از اصلی ترین کانون های تامین مواد غذایی است ضمن اینکه امنیت غذایی ایران, همیشه مهم بوده است. 

آقای اسحاق جهانگیری در مراسم رونمایی از تلاش ها و توانمندی های زنان روستایی و عشایری افزود: زنان عشایری با اقدامات شایسته خود, آغازگر اقدامات مهم در کشور بودند. 
 وی اضافه کرد: زنان در اداره مسایل مختلف, نقش اصلی و ‌تعیین کننده دارند ضمن اینکه زنان سرپرست خانواده, هم مسئولیت تامین منابع و هم مدیریت زندگی را بردوش می کشند.  
جهانگیری با بیان اینکه  در این روز که به عنوان تشکر از اقدامات زنان روستای جمع شده ایم گفت:‌ روستا یکی از اصلی ترین کانون های تامین مواد غذایی است ضمن اینکه امنیت غذایی ایران همیشه مهم بوده اما امروز مهمتر است.
  معاون اول رئیس جمهور افزود: اکنون همه کشورهای دنیا بعد از پدیده کرونا, بر روی امنیت غذایی کشورشان وقت گذاشتند و برخی نیز روی ممنوعیت صادرات مواد غذایی تمرکز کرده اند.
 وی ادامه داد: از وزیر قبلی و فعلی و به ویژه از کشاورزان صمیمانه تشکر می کنم, کشاورزان جز مظلوم ترین تولیدکنندگان هستند که باید تولید کنند تا نیاز جامعه تامین شود و دست جامعه برای مواد غذایی جایی دراز نشود. 
جهانگیری گفت:‌ در این شرایط و پس از گذشت حدود 9 ماه از شیوع ویرس کرونا در محصولات مورد نیاز, کمبود ی به معنای نبود کالا, احساس نشده و‌ کالا به اندازه کافی در کشور موجود است. 
 وی با بیان اینکه امروز مسئله سلامت بسیار اصلی است افزود‌: باید برمشکلی که سلامت را تهدید می کند غلبه کنیم و با ستاد ملی کرونا همراهی و همکاری لازم داشته باشیم. 
 معاون اول رئیس جمهور گفت: صندوق های خرد باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و در پرداخت اعتبارات و تسهیلات روستایی, نگاه ویژه به زنان روستایی داشته باشیم.  

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها