توانمندی‌های داروسازی کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

توانمندی‌های داروسازی کشور

  • دوشنبه 05 آبان 1399 17:12
  • شناسه 46669
توانمندی‌های داروسازی کشور

مدیر عامل شرکت داروسازی دانا در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: تولید دارو در کشور بعد از پیروزی انقلاب رشد زیاد کرده است.

آقای خارزی افزود : در حوزه آنتی بیوتیک شرکت داروسازی دانا به تامین مواد اولیه و این نوع داروها با برند زکریا شروع به کار کرد و اکنون به عنوان داروسازی دانا و تولیدکننده عمده مواد اولیه و داروی های آنتی بیوتیک مشغول به کار است.

حجم تولید

مدیر عامل شرکت داروسازی دانا  در این باره گفت: شرکت داروسازی دانا بیش از هزار تن مواد اولیه آنتی بیوتیک و مواد خوراکی و تزریقی تولید می کند که در خاورمیانه منحصر به فرد است. انواع قرص و و کپسول آنتی بیوتیک در این شرکت تولید می شود.

وی افزود: هم در حوزه آنتی بیوتیک فعال هستیم و هم در حوزه مکمل ها فعالیت داریم .

روند توزیع

مدیر عامل شرکت داروسازی دانا درباره توزیع دارو گفت: با ده‌ها شرکت توزیع در حال همکاری هستیم و در تمامی استان ها دارای شعبه هستیم.

آقای خارزی درباره راه های ارتباطی این شرکت هم گفت: توزیع دارو تابع ضوابط و مقررات است که حتما باید از طریق شرکت های توزیع باشد و فروش دارو از طریق سایت‌ها امکان پذیر نیست و حتما دارو باید از طریق داروخانه تهیه شود. اما در مورد بسته بندی و مواردی که نیاز است اطلاع داده شود شماره تلفنهایی روی بسته بندی ها درج شده که می توانند از این طریق با ما در تماس باشند.

88540626 021 دفتر تهران

04136300591 دفتر تبریز و سایت شرکت داروسازی دانا

www.daanapharma.com

مدیر عامل شرکت داروسازی دانا درباره  ‎قیمت گذاری هم گفت: ‎کمیابی دارو به نوسان قیمت ارتباطی ندارد .

داروها به سه دسته تقسیم می شوند؛ داروهایی که از ارز دولتی استفاده می کنند که از طریق اداره دارو انجام می شود . داروهای او تی سی یا بدون نسخه و مکمل که در سندیکای تولیدکنندگان قیمت‌ها بررسی اولیه و تایید و سپس در اداره دارو قیمت تصویب می‌شود.

وی همچنین گفت: کمیابی دارو به نوسان قیمت ارتباط ندارد قیمت گذاری فارغ از کمیابی دارو انجام می‌شود و داروهایی که با قیمتی بیشتر از قیمت واقعی فروش می‌رود بیشتر از طریق بازار سیاه است.

‎یک سری دلال ها با ارتباطاتی که دارند این داروها را از محل‌های مختلف جمع می‌کند و این را در بازار آزاد با قیمت بالاتر می فروشند.

مدیر عامل شرکت داروسازی دانا درباره تعداد افراد مشغول به کار در این شرکت گفت: 850 نفر در شرکت به صورت شبانه روزی مشغول به کار هستند و امیدواریم تا سال دیگر با ایجاد ظرفیت جدید این تعداد  به 1200 نفر برسانیم.

وی ‎در خصوص وجه تمایز شرکت  نسبت به رقبا توضیح داد: ما سعی کردیم که در حوزه پیشگیری یک مقدار نسبت به بقیه زودتر حرکت کنیم در زمان های قدیم به بحث مداوا اهمیت می‌دادند اما در حال حاضر پیشگیری بسیار مهم است و ما پیش قدم شدیم در تولید مکمل هایی که توان بدن را در مقابله با انواع ویروس‌ها و میکروب‌ها بالا ببرد. مکمل دانا در بازار در این بحث شهره است.

بحث صادرات

‎ مدیر عامل شرکت داروسازی دانا گفت: روند صادرات  دارو به خاطر تحریم شدید کشور با دل نگرانی و مشکل مواجه است لذا کمیته‌ای در وزارتخانه تشکیل شده که بررسی می‌کنند که اگر دارویی به اندازه شش ماه در کشور وجود نداشته باشد اجازه صادرات نمی دهند.

ضمن اینکه اکثر داروها از ارز دولتی استفاده می کنند و تفاوت قیمت فاحشی بین داروها وجود دارد و در خصوص صادرات دست ما بسته است و دولت کنترل می کند که مردم دچار مشکل نشوند.

 

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها