ظرفیت‌های کشاورزی جنوب کرمان/ همکاری تعاونی هامون با کشاورزان برای تولید گندم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت‌های کشاورزی جنوب کرمان/ همکاری تعاونی هامون با کشاورزان برای تولید گندم

  • یکشنبه 09 آذر 1399 15:54
  • شناسه 47751
ظرفیت‌های کشاورزی جنوب کرمان/ همکاری تعاونی هامون با کشاورزان برای تولید گندم

مدیرعامل تعاونی روستایی جنوب کرمان گفت: تعاونی هامون ضمن همکاری با کشاورزان در تلاش است تا سال آینده سطح زیر کشت گندم را افزایش دهد.

توکلی، مدیرعامل تعاونی روستایی جنوب کرمان(هامون) در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: تعاونی هامون بالغ بر 700 هکتار سطح زیر کشت را تحت پوشش دارد و با کشاورزان این زمین‌ها قراردادهای همکاری امضا کرده است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون 500 تن کود اوره را از طریق 17 شرکت تعاونی که به عنوان زیرمجموعه‌های تعاونی روستایی جنوب کرمان فعالیت می‌کنند در اختیار کشاورزان قرار داده‌ایم. مجموعه تعاونی هامون برای 15 نفر به صورت مستقیم و برای هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

توکلی بیان کرد: کشاورزان منطقه جنوب کرمان برای ارتقای کیفیت گندم تولیدی خود از سموم شیمیایی تحت نظارت کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات کشاورزی جنوب کرمان استفاده می‌کنند. تولیدات تعاونی هامون بذر مورد نیاز در منطقه جنوب کرمان را تأمین می‌کند.

مدیرعامل تعاونی روستایی جنوب کرمان(هامون) عنوان کرد: کشاورزان اعضای تعاونی هامون قصد دارند با همت مضاعف در سال آینده تولید گندم این منطقه را به هزار و 800 تن برسانند. منطقه جنوب کرمان شرایط خوبی برای کشاورزی دارد و این موضوع می‌تواند عامل اشتغال‌زایی برای جوانان باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها