اشتغال ۱۴۰ هزار نفر در واحدهای صنعتی آذربایجان‌شرقی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغال ۱۴۰ هزار نفر در واحدهای صنعتی آذربایجان‌شرقی

  • پنجشنبه 30 بهمن 1399 23:56
  • شناسه 60590
اشتغال ۱۴۰ هزار نفر در واحدهای صنعتی آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی ضمن تأکید بر توانمندی‌های بخش خصوصی استان در توسعه شهرک‌های صنعتی تخصصی، گفت: تخصصی‌سازی شهرک‌های صنعتی یکی از اولویت‌های اصلی استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حبیب امین‌زاده اظهار داشت: ایجاد شهرک‌های تخصصی متعدد برای اولین بار در کشور در زمینه کیف، کفش و چرم، صنایع الکترونیک، شیشه همچنین اولین شهرک سرمایه‌گذاری خارجی از افتخارات و دستاوردهای مهم استان  است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی ایجاد و رشد و توسعه شهرک‌های صنعتی تخصصی بعد از انقلاب را حاصل تلاش مسوولان خدمتگزار و همت والای فعالان بخش خصوصی استان دانست و گفت: در کنار ۶۰ واحد فعال در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی که صنعتگران و تولیدکنندگان فعال در خارج از کشور در آن مشارکت دارند، منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس و موقعیت جغرافیایی و صنعتی آن یکی از عمده‌ترین ظرفیت‌های توسعه‌ای واحدهای صنعتی در استان است.

وی ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان در صنایع معدنی به‌ویژه صنعت شیشه، از تولید شیشه خودرو برای اولین بار در کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد و افزود: تاکنون این محصول به‌صورت وارداتی بوده و تنها فرآیند خم در استان ما انجام می‌شد، اما با تکنولوژهای نوین و توان مهندسان داخلی محصول یاد شده تولید خواهد شد.

امین‌زاده گفت: همچنین تولید واقعی پنل‌های خورشیدی به معنای کامل تولید، نه به صورت مونتاژ در استان ما انجام خواهد شد.

وی، تحقق قطب سوم خودروسازی و تولید خودروی مستقل از ۲ خودروساز بزرگ کشور را از برنامه‌های مهم و اصلی مقامات و مسوولان استانی برشمرد و افزود: زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید خودروهای تجاری و سنگین در استان فراهم است و بر اساس اهداف تعریف شده، مطالعات اولیه برای تولید کامل خودرو در استان در حال انجام است و با همراهی NGOها در صدد تدارک شرایطی هستیم که به عنوان استان صنعتی خودروهای سواری و تجاری را تولید نماییم.

رئیس سازمان صمت استان بر ضرورت ترسیم برنامه‌های درازمدت و میان‌مدت در این حوزه تأکید کرد و متذکر شد: در زمینه خودروهای سنگین که در حال حاضر در استان تولید می‌شوند و برنامه‌های توسعه‌ای دارند، با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) جلسات تخصصی متعددی برگزار شده است .

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها