بعد از 25 سال تورم در کشور رکورد زده است/ تعیین حقوق کارگران بر اساس تورم سیاست درستی نیست | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بعد از 25 سال تورم در کشور رکورد زده است/ تعیین حقوق کارگران بر اساس تورم سیاست درستی نیست

  • سه شنبه 12 اسفند 1399 09:47
  • شناسه 60921
بعد از 25 سال تورم در کشور رکورد زده است/ تعیین حقوق کارگران بر اساس تورم سیاست درستی نیست

یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: تورمی که در حال حاضر به صورت رسمی اعلام شده نزدیک به ۴۹ درصد است و این یعنی بعد از ۲۵ سال نرخ تورم ما رکورد زده و تقریبا به تورم سال ۷۴ رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، با اشاره به مبحث حقوق و دستمزد در سال ۱۴۰۰ گفت: مشکلات در زمینه حقوق و دستمزد تنها به کارگران منتهی نشده و کارمندان هم از این مشکل رنج می برند.

وی افزود: تورمی که در حال حاضر به صورت رسمی اعلام شده نزدیک به ۴۹ درصد است و  این یعنی بعد از ۲۵ سال نرخ تورم ما رکورد زده و تقریبا به تورم سال ۷۴ رسیده است.

قادری تصریح کرد: اگر بنا باشد براساس تورم حقوق و دستمزد کارگران را مدنظر قرار دهیم، این خود افتادن در مارپیچ تورمی است و دور باطل است چرا که در پی این موضوع هزینه های تولید افزایش پیدا کرده و به تبع آن تورم اضافه می شود و اگر تورم هم اضافه شود ما نیاز به افزایش قدرت خرید داریم که عملا اتفاق نمی افتد.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: ضرورت دارد در این شرایط ما یک تعادل حقوقی را داشته باشیم به طوری که نه بی تفاوت باشیم و نه اینکه افزیش بالای حقوق باعث افزایش هزینه های تولید شود.

این نماینده مجلس اظهارداشت: ما باید به مرور زیر ساخت های اقتصادی اعم از  اشتغال را مدنظر قرار دهیم چراکه اگر در این زمینه توفق داشته باشیم، خانواده ای یک نفر در آن کار می کند و مابقی بیکار هستند،آنها هم مشغول به فعالیت شده و بدین نحوه درآمد خانوار بالا می رود.

قادری اظهارداشت: همچنین تقویت ارزش پولی ملی هم می تواند کاستی ها در زمینه حقوق و دستمزد کارگران را برطرف کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: معتقدم حقوق و دستمزد کارگران باید بیش از ۲۵ درصد در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها