شفافیت، اکسیر همه مشکلات است/ ضرورت رونق فضای کسب و کار در کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شفافیت، اکسیر همه مشکلات است/ ضرورت رونق فضای کسب و کار در کشور

  • جمعه 10 اردیبهشت 1400 11:07
  • شناسه 62892
شفافیت، اکسیر همه مشکلات است/ ضرورت رونق فضای کسب و کار در کشور

شیرمحمدی استاد دانشگاه امام صادق و نصر اصفهانی استاد دانشگاه علامه طباطبایی با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی افزایش اشتغال و قدرت خرید مردم به عنوان مطالبه از دولت آینده پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علیرضا شیرمحمدی استاد دانشگاه امام صادق(ع) طی گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه ایران کالا اظهار کرد: کشور ما ظرفیت بسیار بالایی دارد، در حوزه اقتصاد ظرفیت ها مشخص است، ۸۰ هزار طرح نیمه‌تمام در کشور داریم که اگر راه اندازی شود شغل ایجاد می شود.

 وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش پروژه‌های نیمه تمام است گفت : کشور ما ظرفیت‌های زیادی در حوزه اقتصادی دارد لذا اگر این طرح‌ها به حرکت درآید اشتغال در کشور تحقق پیدا می‌کند.

این استاد دانشگاه امام صادق با اشاره به اینکه سالانه بیش از یک میلیون مسکن نیاز داریم افزود:  سالانه ۲ میلیون خودرو برای کشور نیاز داریم لذا اینها کسب و کارهای پیشران اقتصادی کشور هستند، ما برای محصولاتمان بازار داریم، در ایران تقاضا برای خودرو و مسکن وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر بازار داخل موضوع بازار بزرگ کشورهای همسایه را باید ببینیم لذا هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار بازار کشورهای همسایه است که باید به آن توجه کنیم، ایران در میانه این بازار بزرگ قرار دارد ، باید به ظرفیت‌های بی‌نظیر اقتصاد ایران توجه کنیم،  اولین و مهمترین مسئله موضوع صادرات است که سبب افزایش کیفیت و کمیت کالاها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طول سالهای گذشته اتفاقاتی در اقتصاد رخ داده است گفت : باید نیازهای داخلی را ببینیم و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم، باید به صنایع پیشران و صادرات نگاهی جدی داشته باشیم.

این استاد دانشگاه امام صادق(ع) اظهار کرد : امروزه در دنیا مدل مشارکت عمومی و خصوصی برای راه اندازی طرح های نیمه تمام در نظر گرفته شده است لذا باید به سمت بازار آزاد حرکت کنیم، دخالت دولت در اقتصاد با فرمول های بسیار خوب باید کاهش یابد.

مصطفی نصر اصفهانی استاد دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه برنامه با اشاره به اینکه شفافیت اکسیر همه مشکلات است گفت:  مابقی داستان خود به خود حل می شود لذا هیچ چیزی به اندازه شفافیت کمک کننده  نیست، شفافیت  باید بهبود پیدا کند تا فضای کسب و کار  رونق بگیرد.

وی با اشاره به اینکه پیمان های دو جانبه و چند جانبه و رویکردهای صادرات محور را باید در اقتصاد کشور در پیش بگیریم تا باعث بهبود امور شود ادامه داد:  سوبسید به بخش مسکن و خودرو داده‌ایم لذا سفسطه است که بگوییم این‌ها پیشران اقتصادی کشور هستند.

 این استاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه وقتی شفافیت ایجاد شد خلق پول و نقدینگی، مدیریت و مهار می شود گفت: با شفافیت همزمان فضای کسب و کار بهبود پیدا می‌کند، نباید مسئله را پیچیده کرد ،نباید وارد سیکل معیوب شد.

 وی با اشاره به اینکه خلق پول باید مهار شود، گفت: در کشور ما احساس تعلق به سازمان ها وجود ندارد ،باید  شفافیت معطوف به اشخاص حقیقی باشد تا افراد به خاطر نفع شخصی خودشان به فساد اقدام نکنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها