۳۸ درصد بیکاران تحصیلکرده هستند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۳۸ درصد بیکاران تحصیلکرده هستند

  • شنبه 25 اردیبهشت 1400 20:11
  • شناسه 63359
۳۸ درصد بیکاران تحصیلکرده هستند

در سال ۹۹ سهم جمعیت بیکار فارغ التصحیلان آموزش عالی از کل بیکاران ۳۸.۹ درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان ودر نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، آخرین وضعیت نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار در سال ١٣٩٩ حاکی از این است که  بررسی نرخ بیکاری فارغ التحصیل آموزش عالی، نشان می دهد 14.2 درصد جمعیت فعال فارغ التحصیلان آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاط شهری بیشتر بوده است. بررسی روند تغییرات این نرخ حاکی از آن است که نسبت به سال قبل 2.5درصد کاهش داشته است.

سهم جمعیت دارای اشتغال ناقص نشان می دهد که 9.5 درصد جمعیت شاغل، دارای اشتغال ناقص بوده اند. این شاخص در بین مدران بیش تر از زنان و در نقاط روستایی بیش تر از نقاط شهری بوده است. سهم اشتغال ناقص در سال 99 نسبت به سال قبل 0.4 درصد کاهش داشته است.

 در سال 99 سهم جمعیت بیکار فارغ التصحیلان آموزش عالی از کل بیکاران 38.9 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان ودر نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که نسبت به سال قبل 2.7 درصد کاهش داشته است.

 همچنین نتایج گویای آن است که در سال 99 سهم جمعیت شاغل فارغ التصحیلان آموزش عالی از کل شاغلان، 25.0 درصد بوده است.

این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. با بررسی تغییرات مشاهده می شود این شاخص نسبت به سال قبل 0.3 درصد افزایش داشته است.

بررسی سهم شاغلین 15ساله و بیشتر با ساعت کار معمول 49 ساعت و بیشتر نشان می دهد. 34.4 درصد شاغلین به طور معمول 49ساعت و بیشتر در هفته کار می کنند. این شاخص که یکی از نماگرهای کار شایسته است نشان می دهد که در کشور سهم زیادی از شاغلین بیشتر از استاندار کار می کنند. این شاخص نسبت به سال قبل3.6 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اشتغال و بیکاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها