شاخص بورس در ماه های آینده از سقف 89 هزار واحدی عبور خواهد کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص بورس در ماه های آینده از سقف 89 هزار واحدی عبور خواهد کرد

  • سه شنبه 16 آبان 1396 10:08
  • شناسه 11641
شاخص بورس در ماه های آینده از سقف 89 هزار واحدی عبور خواهد کرد

عضو کانون کارگزاران بازار سرمایه ایران با بیان این که گشایش های پسابرجامی و افزایش تعاملات خارجی سبب شده است که زمینه برای استفاده از فناوری های جدید معاملاتی فراهم شود، گفت: شاخص بورس در ماه های آینده، سقف تاریخی خود را خواهد شکست و از سقف 89 هزار واحدی عبور خواهد کرد.

شاخص بورس بزودی سقف تاریخی خود را خواهد شکست

عضو کانون کارگزاران بازار سرمایه ایران با بیان این که گشایش های پسابرجامی و افزایش تعاملات خارجی سبب شده است که زمینه برای استفاده از فناوری های جدید معاملاتی فراهم شود، گفت: شاخص بورس در ماه های آینده، سقف تاریخی خود را خواهد شکست و از سقف 89 هزار واحدی عبور خواهد کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا ، بهادر شمس در نشست رونمایی از نخستین نرم افزار « سنجش گردش نقدینگی در بازار سهام ایران» درباره وضعیت بازار سرمایه ایران، بیان داشت: با وجود اینکه با بازار بورس کم حجمی مواجه هستیم اما شاخص بورس روند مطلوبی را طی می کند.
این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: قطعا شاخص بورس در ماه های آینده، سقف تاریخی خود را خواهد شکست و از سقف 89 هزار واحدی عبور خواهد کرد.
شمس خاطر نشان کرد: حتی اگر نمادهای زیان دهی مانند بانک صادرات نیز بازگشایی شوند، رسیدن به این هدف را شاید اندکی به تاخیر بیندازند اما مانع تحقق آن نمی شوند.
عضو کانون کارگزاران بازار سرمایه ایران گفت: عوامل مختلفی بازار بورس ایران را پر رونق خواهند کرد مانند افت نرخ سود بانکی که میزان جذابیت بخش بانکی را کاهش داده و نقدینگی بیشتری را به سمت بورس هدایت خواهد کرد.
وی یادآور شد: ورود این نقدینگی ها می تواند، بازار سرمایه را با تحرک بیشتری مواجه سازد و این بازار را نسبت به بازارهای مالی رقیب، جذاب تر کند.
این کارشناس بازار سرمایه درباره میزان جذابیت بازار سرمایه ایران برای جذب سرمایه گذاری های خارجی، بیان داشت: بازار سرمایه ایران برای سرمایه گذاران خارجی جذابیت دارد، زیرا نسبت «قیمت بر درآمد» (پی بر ایی- P/E) پایینی دارد، یعنی حدود نصف این نسبت در بورس های سایر کشورهاست.
شمس افزود: برخی ملاحظات مانند تحریم مانع ورود قابل توجه سرمایه گذاران به بورس می شود؛ در واقع وجود این محدودیت ها، سرمایه گذاران را نگران می کند.
عضو کانون کارگزاران بازار سرمایه ایران خاطر نشان کرد: اما با این وجود این نگرانی ها، برخی سرمایه گذاران در بازار ایران فعالیت دارند که پس از اجرای برجام، حضور آنها افزایش داشته است.
وی درباره تاثیر عوامل خارجی بر بورس ایران گفت: این تحولات خارجی نمی تواند تاثیر منفی چندانی بر بازار سرمایه ایران داشته باشد، تجربه های سال های 1390 و 1391 نشان داد که حتی با وجود وضع تحریم ها، وضعیت بازار سرمایه مثبت و مطلوب بود.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه ایران، دارای ظرفیت های دست نخورده بسیاری است که در هر حالتی می تواند باعث افزایش جذابیت آن شود.
وی یادآور شد: گشایش های پسابرجامی و افزایش تعاملات خارجی سبب شده است که زمینه برای گسترش بسترهای معاملاتی در بورس فراهم شود.
شمس با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری های جدید در بازار سرمایه ایران گفت: استفاده از فناوری های نوین می تواند، خلاء های تحلیلی در بازار سرمایه را کاهش داده و به سرمایه گذاری مطمئن کمک کند.
وی به استفاده از نرم افزارهای جدید در بورس گفت: این نرم افزارها می تواند به عنوان دیده بان بازار، تحولات بازار سرمایه را رصد کرد و اطلاعات مفیدی را در اختیار سرمایه گذاران و نهاد ناظربورس قرار دهد.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در بورس و فرابورس ایران بیش از 500 شرکت حضور دارند که نسبت به بورس کشورهای منطقه، بازار بزرگی را تشکیل می دهد و نیاز به استفاده از فناوری های جدید برای تحلیل و رصد آن دارد.
شاخص بورس در ماه های اخیر از روند مطلوبی برخوردار بوده است به طوری که اکنون در مرز 88 هزار واحدی قرار گرفته است.
سقف تاریخی شاخص بورس 89 هزار واحد است که اغلب کارشناسان، معتقد هستند با توجه به رونق نسبی بورس، این شاخص تا پایان سال از این مرز عبور خواهد کرد.
شاخص بورس، دیروز (دو شنبه) به رقم 87 هزار و 843 واحد رسید. در معاملات دیروز 547 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 265 میلیارد ریال در 53 هزار و 910 نوبت خرید و فروش شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها