بورس تهران اولین روز هفته را کم رمق آغاز کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بورس تهران اولین روز هفته را کم رمق آغاز کرد

 • شنبه 20 آبان 1396 15:32
 • شناسه 11762
بورس تهران اولین روز هفته را کم رمق آغاز کرد

در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل با ۱۰۲ واحد افت همراه شد و بیشتر سهم های خودرویی و فلزی با کاهش در قیمتشان مواجه شدند، اما در فرابورس ایران آیفکس ۶ واحد رشد را تجربه کرد و به رقم ۹۸۲.۸ رسید.

به گزارش شبکه ایران کالا ، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۰۲ واحد افت کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۷۹۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۱ واحد افت تا رقم ۱۷ هزار و ۵۳۱ واحدی پایین آمد.

تالار بورس

شاخص آزاد شناور نیز در این مدت ۱۲۲ واحد پایین رفت و تراز ۹۴ هزار و ۵۳۴ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول در این مدت ۱۴۳ واحد افت کرد و شاخص بازار دوم با رشد ۱۶۰ واحد مواجه شد.در معاملات امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گروه مپنا به ترتیب با ۴۸، ۴۵ و ۲۸ واحد تاثیر کاهنده بیشترین نقش را در نوسانات دماسنج بازار سرمایه داشتند.پس از این نمادها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان به ترتیب با ۲۷، ۱۷ و ۱۴ واحد تاثیر، بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند.امروز در گروه محصولات شیمیایی شاهد افت قیمت در عمده سهم‌ها بودیم. در این گروه ۲۱ میلیون و ۷۵۰ هزار سهم به ارزش بیش از شش میلیارد تومان دست به دست شد.همچنین در گروه فلزات اساسی ۵۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان معامله شد. در این گروه نیز عمده نمادها با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.در گروه خودرو نیز امروز شاهد کاهش قیمت در اکثر سهم‌ها بودیم در این گروه بیش از ۱۰۸ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دست به دست شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۹۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۵ هزار و ۱۹۹ نوبت داد و ستد بود. آیفکس نیز امروز با رشد ۶ واحدی همراه شد و به رقم ۹۸۲.۸ رسید.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها