ساماندهی واردات برنج و صادرات میوه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساماندهی واردات برنج و صادرات میوه

  • سه شنبه 23 آبان 1396 10:07
  • شناسه 11867
ساماندهی واردات برنج و صادرات میوه

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت : در فصل ممنوعیت واردات برنج به سر می‌بریم.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت : در فصل ممنوعیت واردات برنج به سر می‌بریم.

به گزارش شبکه ایران کالا ، علی‌اکبر مهرفرد در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی (حلال) و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران درباره افزایش 40 درصدی واردات برنج در هفت ماه سال گفت : دلایل افزایش واردات این است که واردات غیررسمی را کنترل کردیم و در ماه‌های بعدی سال، بازار را کنترل و پایش می‌کنیم و کنترل نامحسوس واردات، کنترل برنج داخلی و حمایت از تولید داخل مد نظر ماست.
 مهرفرد با بیان اینکه در زمینه برنج آسیب‌پذیری‌های زیادی داریم، گفت: یکی از این موارد ، اختلاط برنج‌های داخلی و خارجی که به تولید داخل ضربه می‌زند.
وی درباره قاچاق برنج به کشور افزود: اطلاع دقیقی ندارم و باید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این زمینه اظهارنظر کند.
 معاون وزیر جهاد کشاورزی در باره میوه هم گفت: واردات میوه نداریم، تعاونی‌های گیلان و مازندران با یک شرکت نیوزیلندی جهت توسعه بازار کیوی تفاهمنامه‌ای امضا کرده اند اما تاکنون وارداتی انجام نشده است.
 مهرفرد با بیان اینکه تولید سیب درختی مناسب است ، گفت : سازمان مرکزی تعاون روستایی از حدود یک ماه پیش خرید تضمینی سیب درختی درجه سه به قیمت 350 تا 360 را آغاز کرده است و برای حمایت از صادرات سیب به واردکنندگان موز، تسهیلات و مشوق‌های صادراتی برای صادرات سیب اعطا می‌شود.
 معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در باره صادرات فله محصولات هم گفت : بسته‌بندی از بخش‌های مهم است و از همان ابتدا که یک محصول تولید می‌شود، رعایت موارد بهداشتی در بخش تولید، برداشت، انتقال و بسته‌بندی آن لازم است.
 مهرفرد گفت : یکی از مشکلات ما حوزه بسته‌بندی میوه و سبزی است که باید بتوانیم آنها را به صورت مناسب عرضه کنیم تا میزان ضایعات کمتر شود.
 وی با بیان اینکه بحث غذا در دنیا بحث مهمی است، گفت: جمعیت دنیا رو به گسترش است و پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای غذا نیز افزایش پیدا کند.
در منطقه ما نیز بازارهایی مثل بازار عراق، آسیای میانه، افغانستان، روسیه و ... در حال توسعه است.
 مهرفرد با تأکید بر اینکه امروزه اهمیت مسئله بهداشت و سلامت غذا روزبروز بیشتر می‌شود، افزود: این مسئله از نظر باقی‌مانده سموم، آلاینده‌ها، آفلاتوکسین‌ها و ... اهمیت دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها