صادرات 4.2 میلیارد دلاری محصول پتروشیمی از استان بوشهر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات 4.2 میلیارد دلاری محصول پتروشیمی از استان بوشهر

  • سه شنبه 23 آبان 1396 14:13
  • شناسه 11895
صادرات 4.2 میلیارد دلاری محصول پتروشیمی از استان بوشهر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اعلام کرد در هفت ماه امسال چهار میلیارد و 200 میلیون دلار محصول پتروشیمی از این استان به خارج کشور صادر شد

به گزارش ایران کالا به نقل از ایرنا سید حسین حسینی محمدی در حاشیه بررسی فعالیت واحدهای پتروشیمی استان بوشهر گفت ، صاردات محصولات پتروشیمی 45 درصد صادرات غیر نفتی کشور را شامل می شود که از این میزان نیمی از آن در استان بوشهر تولید می شود. به گفته وی در سال 95 استان بوشهر از لحاظ ارزش و وزن به ترتیب 49 و 47 درصد صادرات محصولات پتروشیمی کشور را به خود اختصاص داد. در استان بوشهر 15 واحد پتروشیمی فعالیت دارد که این واحدها 24 میلیون تن محصول پتروشیمی تولید می کنند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاکید کرد براساس پیش بینی در سال جاری با احتساب میعانات گازی ایران باید معادل 53 میلیارد دلار و بدون میعانات گازی 45 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشد. 
حسینی محمدی افزود، سهم تکلیفی استان بوشهر در صادرات محصولات پتروشیمی به انضمام میعانات گازی 18.2 میلیارد دلار و بدون احتساب میعانات گازی 10.9میلیارد دلار است. 
99 درصد میعانات گازی کشور در بوشهر و مابقی در استان خوزستان تولید می شود.  محصولات پتروشیمی استان بوشهر بطور عمده شامل آمونیاک، اوره، گوگرد، پروپان و متانول است. کشورهای هدف صادرات محصولات پتروشیمی تولید شده در استان بوشهر بطور عمده هند، چین، آلمان و ترکیه است. 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها