اصلاح تعرفه های اینترنت ثابت گام مهمی در شفاف سازی ارائه خدمت به مردم است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اصلاح تعرفه های اینترنت ثابت گام مهمی در شفاف سازی ارائه خدمت به مردم است

  • سه شنبه 30 آبان 1396 09:39
  • شناسه 12038
اصلاح تعرفه های اینترنت ثابت گام مهمی در شفاف سازی ارائه خدمت به مردم است

عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اصلاح روش فروش تعرفه های اینترنت بخش ثابت گفت:اصلاح تعرفه های اینترنت ثابت گام مهمی در شفاف سازی ارائه خدمت به مردم است.

عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اصلاح روش فروش تعرفه های اینترنت بخش ثابت گفت:اصلاح تعرفه های اینترنت ثابت گام مهمی در شفاف سازی ارائه خدمت به مردم است.

به گزارش شکه ایران کالا ، رمضانعلی سبحانی فر افزود:روش فروش اینترنت به صورت حجمی روش شفافی نبود و برخی مواقع اجحاف در حق مشترکان بود.
وی ادامه داد: براین اساس چند هفته پیش کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با دعوت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای عرضه کننده اینترنت خواستار تعیین راهکاری برای ایجاد شفافیت بیشتر در عرضه اینترنت شد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: روش فروش اینترنت حجمی به دلیل مشخص نبودن زمان های مصرف و حجم مصرف یک بلاتکلیفی در بین مشترکان بوجود آورده بود که خیلی مواقع اجحاف در حق آنها بود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این باره اقدام کرده و تعرفه های جدیدی برای این بخش در نظر گرفته است که در روزهای اخیر در کمیسیون تنظیم مقررات هم مصوب شده است.
سبحانی فر ادامه داد: روش اصلاح شده ظرف چند هفته آینده به همه اپراتورهای عرضه کننده اینترنت برای اجرا ابلاغ خواهد شد و این دستورالعمل شفافیت لازم در این بخش را ایجاد خواهد کرد و دیگر حقوق مردم تضییع نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات بیست و یکم آبانماه در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: مدل غیر حجمی تعرفه سرویس های ثابت اینترنت در کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی به تصویب رسیده است و تا 2روز دیگر جزئیات آن اعلام می شود.
محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با اعلام این خبر نوشت: پس از 2 ماه کار فشرده و انجام مطالعه های اقتصادی و مذاکره با اپراتورها و نیز جمع بندی نظرهای کاربران، امروز و در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات، مدل غیرحجمی تعرفه سرویس های ثابت به تصویب رسید.
آذری جهرمی به مردم وعده داد، جزئیات این طرح تا دو روز آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.
به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سیزدهم شهریورماه امسال با انتشار عکسی از دستفروشی صفحه های فشرده حاوی فیلم در کنار خیابان، در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: عزم ما برای اصلاح نظام تعرفه اینترنت جدی است.
سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران(رگولاتوری) هیجدهم شهریور از در دستور کار قرار گرفتن بررسی نظام تعرفه اینترنت مطابق با خواسته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
«حسین فلاح جوشقانی» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: رگولاتوری مطالعه درباره چگونگی اصلاح نظام تعرفه ای اینترنت را در دستور کار دارد که پس از مطالعه کامل و بررسی های کارشناسی، نتایج آن به کمیته تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام می شود.
کاهش تعرفه اینترنت و افزایش سطح دسترسی عموم به این خدمت، از دستاوردهای دولت تدبیر و امید به شمار می رود به شکلی که در دولت یازدهم در 2 مرحله تعرفه اینترنت حدود 50 درصد کاهش یافت و با هم کدسازی، هزینه تلفن ثابت بویژه در شهرهای کوچک نیز پایین آمد.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نرخ اینترنت ثابت در سال 1392 برابر 34 هزار و 287 ریال بود که اکنون به 15 هزار و 400 ریال رسیده است.
نرخ اینترنت ثابت در شهرستان ها نیز در سال 1392 برابر 35 هزار و 236 ریال بود که به 9 هزار و 60 ریال کاهش یافت.
با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هزینه استفاده از اینترنت در محتوای داخلی کاهش چشمگیر یافته و در برخی خدمات نظیر فیلیمو یا آپارات رایگان شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها