یارانه دولت به ۴۰۰هزار سفر انتالیا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

یارانه دولت به ۴۰۰هزار سفر انتالیا

  • سه شنبه 30 آبان 1396 11:51
  • شناسه 12084
یارانه دولت به ۴۰۰هزار سفر انتالیا

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه دولت نباید بیش از حد، اصرار به ثبات نرخ ارز داشته باشد، گفت: باید اجازه داد ارز هم به عنوان یک کالا، قیمت گذاری شده و دولت تنها کنترل و مدیریت کند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه دولت نباید بیش از حد، اصرار به ثبات نرخ ارز داشته باشد، گفت: باید اجازه داد ارز هم به عنوان یک کالا، قیمت گذاری شده و دولت تنها کنترل و مدیریت کند.

 

مسعود خوانساری

به گزارش شبکه ایران کالا  ، مسعود خوانساری در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با ابراز نگرانی از کاهش نرخ رشد اقتصادی در ماههای آینده گفت: امید می رود که طی ماههای آینده، رشد اقتصادی حداقل از سه درصد کمتر نشود و همه تلاش بر این صورت گیرد که نرخ رشد اقتصادی در حد معقولی باقی مانده یا بالا رود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اظهار داشت: طلب پیمانکاران از دولت همچنان به قوت خود باقی است و مشکلات اساسی در این زمینه وجود دارد، به خصوص شرکتهای مشغول به کار در حوزه سلامت و بهداشت، با معضل بزرگی مواجه هستند و بودجه های دولت، تکاپوی پرداخت بدهی آنها را نمی دهد؛ بنابراین انتظار داریم دولت بیش از این، جفا در حق پیمانکاران و شرکتهای بخش خصوصی نداشته باشند.

وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز گفت: در شرایط کنونی، همه شاهد افزایش قیمت ارز طی ماه گذشته هستیم و البته پیش بینی می شد که قیمت افزایش یابد، چراکه تورم در طی سالهای اخیر وجود داشته و متناسب با آن نرخ ارز، تغییر نداشته است، اما هنوز هم، نرخ ارز واقعی نیست.

خوانساری گفت: از دولت انتظار داریم که برای کنترل قیمت، از ممنوعیت کالاها و برخوردهای غیرکارشناسی، خودداری کند؛ این در حالی است که در شروع دولت روحانی، قیمت لیر ۲۵۰۰ تومان بوده که اکنون به ۱۰۰۰ تومان رسیده است، در حالیکه ما در ابتدای دولت یازدهم، ارز ۳۷۰۰ تومان را در بازار داشتیم و تا دو ماه قبل این نرخ وجود داشت؛ اما اکنون قیمت دلار افزایش یافته است؛ این در حالی است که وقتی که قیمت لیر کاهش می یابد، واردات کالا به ایران افزایش می‌یابد.

سفر ۴۰۰ هزار نفر به انتالیا در ۶ ماهه امسال/ دولت سوبسید این سفرها را داد

وی اظهار داشت: در ۶ ماه اول امسال ، ۴۰۰ هزار نفر به آنتالیا سفر کرده اند که دولت یارانه  آنرا داده است؛ چراکه قیمت لیر بسیار پایین است؛ ضمن اینکه باید توجه داشت که اصرار بیش از اندازه به ثبات نرخ ارز، تولید را دچار مشکل کرده و بسیاری از شرکتهای تولیدی را با معضلات جدی مواجه کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: امید می رود که دولت به این موضوع فکر کرده و راهکار و چاره اساسی و جدی برای نرخ ارز بیاندیشد تا هر روز شاهد تصمیمات موردی نباشیم؛ پس باید اجازه دهیم که ارز هم به عنوان یک کالا، قیمتگذاری شده و دولت کنترل و مدیریت آن را به عهده داشته باشد.

خوانساری گفت: در ۲۰ ماه متوالی رشد مسکن منفی بوده؛ ولی در ۶ ماه اول امسال به نظر می‌رسد رشد مسکن مثبت باشد و خرید و فروش در این مدت ۳۴ درصد افزایش و رشد قیمتی مسکن هم متناسب با تورم امسال بوده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها