حجم صادرات گاز ایران به عراق افزایش می‌یابد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حجم صادرات گاز ایران به عراق افزایش می‌یابد

 • شنبه 04 آذر 1396 10:40
 • شناسه 12203
حجم صادرات گاز ایران به عراق افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: بهار و تابستان سال آینده شاهد افزایش میزان صادرات روزانه گاز به عراق خواهیم بود؛ اما طبق قرارداد فی ما بین، طی سه سال مقدار صادرات گاز ایران به بغداد به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از شرکت ملی گاز ایران ،عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت : در حال حاضر روزانه 144 میلیون مترمکعب گاز از ایران به عراق صادر می شود.

وی افزود: این میزان با به مدار بهره برداری آمدن خط لوله ششم سراسری افزایش می یابد.

حمیدرضا عراقی

 بهره‌برداری کامل از خط لوله ششم سراسری انتقال گاز در زمستان امسال

معاون وزیر نفت تصریح کرد: بهار و تابستان سال آینده شاهد افزایش میزان صادرات روزانه گاز به عراق خواهیم بود؛ اما طبق قرارداد فی ما بین، طی سه سال مقدار صادرات گاز ایران به بغداد به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید.

به گزارش شبکه ایران کالا ، امضای تفاهم‌نامه صادرات گاز ایران به کشور عراق در سال 88 صورت گرفت. دو سال بعد این تفاهم‌نامه به قرارداد تبدیل شد. بر اساس این قرارداد ایران متعهد می‌شد که روزانه 20 تا 25 میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر کند. حجم این قرارداد که به منظور تأمین سوخت نیروگاه‌های "المنصوره" و "الصدر" بغداد است، با الحاقیه ای به 25 میلیون مترمکعب رسید با این تبصره که در روزهای گرم سال این مقدار تا 35 میلیون مترمکعب افزایش یابد.

شامگاه سی و یکم خردادماه سال جاری شاهد آغاز صادرات گاز ایران به عراق با حجم 7 میلیون مترمکعب در روز بودیم و این میزان در حال حاضر به 14 میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها