طلای سرخ ارزان شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

طلای سرخ ارزان شد

 • یکشنبه 05 آذر 1396 10:25
 • شناسه 12266
طلای سرخ ارزان شد

قیمت هر کیلو زعفران، نسبت به ایام قبل از فصل برداشت، حدود 500 تا 600 هزارتومان در بازار کاهش یافته است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از عضو  شورای ملی زعفران : اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ  4 میلیون تومان و حداکثر 55 میلیون تومان است.

 

طلای سرخ ارزان شد/توجه به کیفیت اصلی مهم برای حضور در بازارهای هدف 

علی حسینی  با اشاره به اینکه برداشت زعفران از 20 مهر آغاز و تا 15 آذر ادامه دارد،  افزود: با ورود محصول نو و افزایش عرضه، قیمت هر کیلو زعفران نسبت به قبل از فصل برداشت، 500 تا 600 هزار تومان کاهش یافته است.

حسینی با اشاره به اینکه قیمت منطقی زعفران، حضور تجار در بازارهای هدف را افزایش می دهد،گفت:این درحالی است که افزایش قیمت  زعفران موجب شده که قدرت چانه زنی خود در بازارهای هدف را از دست بدهیم.

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه تا پایان فصل برداشت نمی توان اظهار نظر قعطی راجع به صادرات طلای سرخ داشت، اذعان کرد: اگرچه در چند ماه نخست سال، صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته اما هنوز رشدی که انتظار داشتیم، اتفاق نیفتاده است که در صورت استمرار ثبات قیمت زعفران امکان توسعه بازار وجود دارد.

 وی ادامه داد: با توجه به آنکه کشورهای زیادی تولید زعفران را آغاز کردند،توجه به کیفیت و قیمت امری مهم برای حضور در بازار های بین  المللی از سوی بزرگترین تولیدکننده زعفران به شمار می آید.

به گفته حسینی، با توجه به اهمیت کشش عرضه و تقاضا در بازار، تولید و افزایش بی حساب و کتاب قیمت، تولیدکنندگان را با چالش های متعددی روبرو خواهد کرد.

عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه تا پایان فصل برداشت نمی توان اظهار نظر قطعی راجع به میزان تولید زعفران داشت، تصریح کرد: با توجه به آنکه در برخی مواقع تولید در واحد سطح، پایین است از این رو آموزش کشاورزان در انتخاب مناسب زمین و پیاز زعفران می تواند  تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد در واحد سطح  داشته باشد.

وی تصریح کرد: کشاورزان درسال زراعی 95-96 در برخی مواقع گله و شکایتی مبنی بر کاهش تولید دارند که این امر را می توان در آبیاری نامناسب زمین و عدم خروج به موقع علف های هرز بررسی کرد،از طرفی باید دید که کشاورزان موفق برای دستیابی به تولید مناسب چه اقداماتی را رعایت کردند.

ایران با تولید بیش از 350 تن زعفران 95در صد تولید جهان را داراست اما در حوزه تجارت سهم ناچیزی در اختیار دارد.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تولید داروهای دانش بنیان

  بارکد

  تولید داروهای دانش بنیان (518)

  مهمانان حضوری : آقایان خانم مریم مهاجری مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوری نانو دارو البرز و سید جواد مولی دبیر علمی کنگره بین المللی ژنتیک. در این برنامه درباره تولید داروهای دانش بنیان، تجاری سازی محصولات دانش بنیان و مشکلات در این حوزه صحبت کردیم.

 • شرکت تولیدی کفش باران

  چرخ

  شرکت تولیدی کفش باران (1)

  شرکت تولیدی کفش باران بیوگرافی و هدف شرکت تولیدی کفش باران پس از گذشت حدود ربع قرن از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع کفش با برخورداری از نیروهای کارآمد و متخصص با استفاده از نوین ترین فرآیندهای تولیدی در خدمت صنعت کفش کشور می باشد. کفش باران با تلاش مستمر، در راستای ارتقای کیفیت ماندگار ، و با ارائه ی محصولات خود با قالبهای طبی در کاربری مردانه و زنانه و با توجه به حفظ سلامتی کمر و زانو عرضه می نماید.

 • شرکت تولید کفش دنیلی جلفا

  تعادل

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا (1)

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا شرکت دنیلی جلفا، با تولید انواع کفش های مد روز دنیا، تلفیقی از هنر تولید کفش دست دوز سنتی با ترکیب طراحی مدرن است. تاکید ویژه به جزئیات در تولید، مزایای بسیار قدرتمندی را برای دنیلی به ارمغان آورده است.

 • باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی

  صنایع تهران و دماوند

  باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی (32)

  این باشگاه به تربیت و پرورش اسب زیبای عرب، کرد، دره‌شور و دیگر نژادهای معروف اصیل یا بومی اختصاص یافته است و در کنار آن نگهداری حرفه‌ای از اسب و آموزش سوارکاری را نیز در برنامه دارد.

 • صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان

  صنایع بوشهر

  صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان (31)

  هدف از تاسیس دادن وام های کم بهره و آسان برای ایجاد اشتغال زنان روستایی کمک به بهبود اقتصاد و معیشت خانواده-جلوگیری از مهاجرت روستاییان

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها