صنعت تفريحات و سرگرمی پر سود اما مغفول مانده

 • شنبه 02 دی 1396 18:33
 • شناسه 13249
صنعت تفريحات و سرگرمی پر سود اما مغفول مانده

صنعت تفريحات و سرگرمي يکي از حوزه هاي تجاري پرسود در دنيا است بطوريکه کشورهاي اروپايي و امريکايي از اين صنعت درامد زايي زيادي را کسب مي کنند اما در ايران به يک صنعت نهفته تبديل شده است.

صنعت تفريحات و سرگرمي يکي از حوزه هاي تجاري پرسود در دنيا است بطوريکه کشورهاي اروپايي و امريکايي از اين صنعت درامد زايي زيادي را کسب مي کنند اما در ايران به يک صنعت نهفته تبديل شده است.

صنعت تفريحات پر سود اما پنهان

به گزارش شبکه ایران کالا ؛ براي همه ما پيش امده براي تفريح به يکي از شهربازي هاي شهرمان رفته باشيم تا حالا شده موقعه سوار شدن بر بازي هاي هيجاني به فکر اين باشيد که چه سرمايه و اشتغالي در پشت ساخت اين وسيله قرار گرفته است ؟!
بخش هاي سرگرمي و تفريح در تمام دنيا يکي از جذاب ترين فرصت ها براي سرمايه گذاران است و انها تلاش مي کنند علاوه بر دست گرفتن بازارهاي داخلي خود بازار کشورهاي ديگر راهم درقبضه خود داشته باشد.
با توجه به اينکه ما سالها متکي بر درامدهاي نفتي هستيم بازارهاي پر سود خود را در اختيار سرمايه گذاران خارجي قرار داديم .
ايران کشوري داراي چهار فصل است و جاذبه گردشگري خوبي هم دارد صنعت تفريحات مي تواند 10 برابر درامد هاي نفتي درامد کسب کند. علاوه بر ساخت و اشتغال بيش از 100 نفر بعد از تکميل هم نيروهاي زيادي را مشغول مي کند.
احمدي توليد کننده صنعت تفريحات در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري صداو سيما گفت: حدود 20 سال است با زحمت فراوان در اين صنعت مشغول به کار هستم و بعد از تلاش توانستم در اين صنعت برخي از بازي ها را با تمام استاندارد در کشور بسازيم.
وي ادامه داد: وقتي اروپايي ها براي نمايشگاه تفريحات وارد کشورمان شدند و دستگاههاي توليد داخل ما را ديدند اول باورشان نمي شد که ما توانايي ساخت دستگاههاي تفريحي و سرگرمي را داشته باشيم.
وي ادامه داد: يک توليد کننده ايتاليايي بعد از بازديد از غرفه ما شوکه شده بود که چطور بهتر از دستگاههاي انان توانستيم، بسازيم.
علياري توليد کننده تفريحات و سرگرمي گفت: براي ساخت يک دستگاه چرخ و فلک حدود 100 نفر مشغول به کار هستند و به دليل استاندارد بالاي وسايل تفريحات و شهربازي توانستيم به ساير کشورها هم صادر کنيم .
وي ادامه داد: متاسفانه اين صنعت متولي ندارد و اگر حمايت شويم سرمايه هاي زيادي وارد کشور مي شود زيرا قيمت دستگاههاي توليدي ما بسيار پايين تر و با کيفيت تر است.
کارشناسان اين صنعت بر اين باور هستند که با رشد شهر نشيني و تغيير سبک زندگي نياز مردم به اين صنعت روز به روز بيشتر مي شود.
ساخت و احداث شهرهاي بازي ،پارک هاي ابي علاوه بر اينکه در داخل کشور جذابيت دارد مي توانند زمينه حضور گردشگران را هم در اين بخش فراهم کند.
کشورهاي اسياي جنوب شرقي به خوبي از اين فرصت استفاده مي کنند و سرمايه گذاري هاي زيادي را در کشورما انجام داده اند .
بي توجهي به فرصت هاي ناب براي احداث شهرهاي بازي اين صنعت نهفته مي تواند ما را از يه صنعت پر سود عقب نگه دارد، يعني از دست رفتن تعداد بسيار زيادي از مشاغل در بخش هاي مختلف مرتبط با صنعت شهربازي است.
صنعت تفريحات و شهربازي در دهه هاي اخير رشد چشمگيري داشته و توليدکنندگان ايراني هم از رقباي چيني ،ايتاليايي خود عقب نماندند و جذب اين بازار پر سود شدند.
اگر در معادلات اقتصادي به خصوص در بخش صنعت گردشگري توجه داشته باشيم، يکي از مهم ترين جذابيت هاي سفر براي مسافران در اقصي نقاط جهان، وجود اماکن تفريحي و شهربازي هاي مدرن و بزرگ است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها