پس از چندباراستیضاح در مجلس اینبار عباس آخوندی خود استعفا داد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پس از چندباراستیضاح در مجلس اینبار عباس آخوندی خود استعفا داد

  • شنبه 28 مهر 1397 14:02
  • شناسه 34408
پس از چندباراستیضاح در مجلس اینبار عباس آخوندی خود استعفا داد

پس از چندبار استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس ، عباس آخوندی با عنوان اینکه ناهماهنگی و تفاوت دیدگاه با تیم اقتصادی دولت دارد استعفا کرد.

در اعتراض به ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت؛ وزیر راه و شهرسازی استعفا کرد

وزیر راه و شهرسازی در اعتراض به ناهماهنگی و تفاوت دیدگاه با تیم اقتصادی دولت استعفا کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، عباس آخوندی در نامه ای به رئیس جمهور در شهریور گذشته با اشاره به دخالت حداکثری دولت در بازار و روش ساماندهی بازار از سمت خود استعفا داد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محتوای این نامه و استعفای آخوندی را تایید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در این نامه که در تاریخ 10 شهریور گذشته نوشته شده همچنین از رئیس جمهور خواسته فرد همراه تری با این سیاستها جایگزین وی گردد.

آخوندی همچنین با اشاره به تحریمهای آمریکا علیه ایران در نامه خود به رئیس جمهور نوشته است: بر این اعتقادم که سه اصل پایبندی به قانون، احترام به حقوق مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیرپای گذاشت و آنچه در تدبیر شرایط سخت جدید ناشی از تحریم ها شاهدیم دقیقا به دلیل نقض همین سه اصل است.

آخوندی با اشاره به تفاوت دیدگاه خود با بدنه اقتصادی دولت نوشته است با این تفاوت دیدگاه از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست و از رئیس جمهور خواسته به من رخصت دهید تا در اولین فرصت از خدمتتان خارج شوم ولی خواهشمندم این زمان از پایان مهر ماه فراتر نرود.

وزیر راه در پایان نامه خود، برای رئیس جمهور، دولت و مردم عزیز ایران آرزوی توفیق و سرافرازی کرده است.

وزیر راه و شهرسازی استعفا داد

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها