بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد

 • شنبه 05 آبان 1397 17:25
 • شناسه 34684
بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش بررسی صلاحیت محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی را آغاز کردند.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایرنا ،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز - شنبه - در جلسه رای اعتماد ابتدا صلاحیت فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را بررسی کردند و سپس وارد رسیدگی به صلاحیت محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدند.
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به مدت یک ساعت از وزیران پیشنهادی در این جلسه دفاع کرد.
ولی ملکی نماینده مشکین شهر و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نخستین سخنران مخالف شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت است.
در جلسه امروز رای اعتماد مجلس به ترتیب صلاحیت فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود.
طبق آیین نامه داخلی مجلس، برای بررسی صلاحیت هر وزیر پیشنهادی دولت، مجلس یک ساعت و 30 دقیقه فرصت دارد، برای هر وزیر پیشنهادی دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف هر کدام به مدت 15 دقیقه و در مجموع یک ساعت و وزیر پیشنهادی نیز 30 دقیقه فرصت سخنرانی دارند.

**کارنامه وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی
محمد شریعتمداری در سال 1376 در دولت هفتم با اخذ 199 رای اعتماد از مجلس وزیر بازرگانی شد. انحلال سازمان غله ایران، سازمان قند و شکر ایران، سازمان گسترش خدمات بازرگانی ایران و سازمان تعاون مصرف شهر و روستا و تجمیع وظایف آنها در شرکت بازرگانی دولتی ایران از اقدام های وی در وزارت بازرگانی بود.
در سال 1380 برای دوره دوم خدمت در وزارت بازرگانی با اخذ 215 رای موافق از وزیرانی بود که آرای بالایی از مجلس گرفت.
شریعتمداری در دوران وزارت، سازمان بازرسی و نظارت را در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادغام و 51 درصد از سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را به بخش غیردولتی واگذار کرد؛ همچنین مرکز توسعه صادرات ایران را با ادغام در معاونت بازرگانی خارجی، به سازمان توسعه تجارت ایران مبدل ساخت. در این دوره، ایران به عضویت ناظر سازمان جهانی تجارت درآمد.
شریعتمداری به عنوان وزیر بازرگانی در دولت های هفتم و هشتم، قوانین جدید تجارت الکترونیک، گمرکی، حمایت از مصرف کنندگان، صدور گواهی امضای دیجیتالی را در مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رساند.
وی در سال 96 با کسب 241 رای موافق و 5 رای مخالف؛ 20 رای ممتنع و 2 رای باطله از مجموع 288 رای نمایندگان مجلس، سکاندار وزارت صنعت، معدن و تجارت در کابینه دولت دوازدهم شد.
دیروز رییس جمهوری با استعفای وی از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت و او را به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کرد.
هفدهم مردادماه امسال علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وقت استیضاح با کسب 129 رای موافق، 3 رای ممتنع و 111 رای مخالف از مجموع 244 رای استیضاح شد و پس از آن رییس جمهوری «انوشیروان محسنی بند پی» را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها