گاز خودکفا‌ترین صنعت پس از انقلاب | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گاز خودکفا‌ترین صنعت پس از انقلاب

 • شنبه 22 دی 1397 12:45
 • شناسه 36678
گاز خودکفا‌ترین صنعت پس از انقلاب

مدیر عامل شرکت ملی گاز خودکفا‌ترین صنعت کشور پس از انقلاب اسلامی را صنعت گاز دانست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران،در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه ­­صنعت گاز خودکفاترین صنعت پس از انقلاب اسلامی است افزود:­ ­­ هم اکنون بسیاری از نیاز صنعت گاز کشور با­ تجهیزات خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و شبکه‌های گاز شهری در داخل کشور تامین می‌شود و از این نظر، ­ صنعت گاز خودکفاترین صنعت پس از پیروزی انقلاب اسلامی ­است.
وی با بیان اینکه در سال‌های پس از انقلاب اقدامات انقلابی زیادی در گاز رسانی انجام شده گفت:​­ هم اکنون ۹۷ درصد جمعیت شهری و ۸۲ درصد روستا‌ها از نعمت گاز برخوردارند که این رقم در مجموع به ۹۳/۶درصد جمعیت کشور ­می رسد.

تربتی­ همچنین از رشد قابل‎توجه ­گازرسانی به صنایع و نیروگاه ­های کشور در ­سال‎های اخیر خبر داد و گفت: گازرسانی به نیروگاه‌ها و صنایع و تامین منابع مالی طرح‌ها از اقدام‌های شاخص در این مدت بوده است.
مدیر عامل شرکت ملی گاز‌ خبری هم درباره تولید ماده بودارکننده گاز شهری داد و افزود: خط تولید این ماده مهم، ​ که پیش از این از خارج تامین می‌شد در عسلویه بزودی به بهره برداری می‌رسد و بدین ترتیب بعد از روسیه و فرانسه، ­ ایران سومین کشور جهان خواهد بود که توانایی تولید این ماده را بدست می‌آورد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها