ساخت 3500 مگاوات نیروگاه در عراق | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساخت 3500 مگاوات نیروگاه در عراق

 • پنجشنبه 18 بهمن 1397 14:51
 • شناسه 37401
ساخت 3500 مگاوات نیروگاه در عراق

مدیرعامل مپنا درباره اینکه ساخت 3500 مگاوات نیروگاه برق در عراق در دست اقدام است، گفت: کشورهای تحریم‌کننده ایران از بابت این اقدام زیان خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  عباس علی‌آبادی در  بازدید وزیر برق عراق از کارخانجات مپنا با اشاره به اینکه 3500 مگاوات در عراق قرارداد داشتیم که 1500 مگاوات آن نصب و در حال تولید برق است، گفت: 2000 مگاوات باقی‌مانده نیز در حال نصب است. بنابراین همانطور که در سال‌های گذشته تلاش کرده‌ایم قصد ما این بوده است که در بازار عراق خود را معرفی کنیم و امروز این معرفی انجام شده است. 

وی با اشاره به اینکه برنامه گسترده‌ای برای انتقال تکنولوژی و پشتیبانی از واحدها و احداث نیروگاه‌های جدید در دست مذاکره است، گفت: اگر بخواهیم درباره تأثیر تحریم‌ها در ساخت نیروگاه و صنعت برق صحبت کنیم باید بگویم اگر برای ما مشکل ایجاد نکنند ما هیچ مشکلی نداریم چرا که ایران خوداتکا است و اگر این چنین نبود خاموشی برق رخ داده و چراغ‌هایمان را خاموش کرده بودند. 

علی‌آبادی با تأکید بر اینکه ایران روی پای خود ایستاده است و نگرانی وجود ندارد، گفت: در حال حاضر آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها به غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه اخیراً برخی به دلیل تحریم‌ها از همکاری با ما محروم شده‌اند اما باید بگویم که ایران هیچ مشکلی بابت ادامه فعالیت در صنعت برق ندارد. 

به گفته علی‌آبادی، سالانه 8000 مگاوات ظرفیت تولید برق داریم که مازاد بر نیاز کشور است. بنابراین 3 تا 4 هزار مگاوات در داخل کشور استفاده و مابقی صادر می‌شود. 

مدیرعامل مپنا گفت: در حال حاضر به کشورهای اندونزی، عمان، پاکستان، عراق، سوریه، کشورهای آفریقایی، اروپایی و روسیه صادرات تجهیزات داریم.

وی همچنین در خصوص سفر هیأت ایرانی و معاون اول رئیس جمهور به سوریه، گفت: ساخت نیروگاه در لاذقیه سوریه آغاز شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها