ساخت 3500 مگاوات نیروگاه در عراق | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساخت 3500 مگاوات نیروگاه در عراق

 • پنجشنبه 18 بهمن 1397 14:51
 • شناسه 37401
ساخت 3500 مگاوات نیروگاه در عراق

مدیرعامل مپنا درباره اینکه ساخت 3500 مگاوات نیروگاه برق در عراق در دست اقدام است، گفت: کشورهای تحریم‌کننده ایران از بابت این اقدام زیان خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  عباس علی‌آبادی در  بازدید وزیر برق عراق از کارخانجات مپنا با اشاره به اینکه 3500 مگاوات در عراق قرارداد داشتیم که 1500 مگاوات آن نصب و در حال تولید برق است، گفت: 2000 مگاوات باقی‌مانده نیز در حال نصب است. بنابراین همانطور که در سال‌های گذشته تلاش کرده‌ایم قصد ما این بوده است که در بازار عراق خود را معرفی کنیم و امروز این معرفی انجام شده است. 

وی با اشاره به اینکه برنامه گسترده‌ای برای انتقال تکنولوژی و پشتیبانی از واحدها و احداث نیروگاه‌های جدید در دست مذاکره است، گفت: اگر بخواهیم درباره تأثیر تحریم‌ها در ساخت نیروگاه و صنعت برق صحبت کنیم باید بگویم اگر برای ما مشکل ایجاد نکنند ما هیچ مشکلی نداریم چرا که ایران خوداتکا است و اگر این چنین نبود خاموشی برق رخ داده و چراغ‌هایمان را خاموش کرده بودند. 

علی‌آبادی با تأکید بر اینکه ایران روی پای خود ایستاده است و نگرانی وجود ندارد، گفت: در حال حاضر آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها به غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه اخیراً برخی به دلیل تحریم‌ها از همکاری با ما محروم شده‌اند اما باید بگویم که ایران هیچ مشکلی بابت ادامه فعالیت در صنعت برق ندارد. 

به گفته علی‌آبادی، سالانه 8000 مگاوات ظرفیت تولید برق داریم که مازاد بر نیاز کشور است. بنابراین 3 تا 4 هزار مگاوات در داخل کشور استفاده و مابقی صادر می‌شود. 

مدیرعامل مپنا گفت: در حال حاضر به کشورهای اندونزی، عمان، پاکستان، عراق، سوریه، کشورهای آفریقایی، اروپایی و روسیه صادرات تجهیزات داریم.

وی همچنین در خصوص سفر هیأت ایرانی و معاون اول رئیس جمهور به سوریه، گفت: ساخت نیروگاه در لاذقیه سوریه آغاز شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تولید داروهای دانش بنیان

  بارکد

  تولید داروهای دانش بنیان (518)

  مهمانان حضوری : آقایان خانم مریم مهاجری مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوری نانو دارو البرز و سید جواد مولی دبیر علمی کنگره بین المللی ژنتیک. در این برنامه درباره تولید داروهای دانش بنیان، تجاری سازی محصولات دانش بنیان و مشکلات در این حوزه صحبت کردیم.

 • شرکت تولیدی کفش باران

  چرخ

  شرکت تولیدی کفش باران (1)

  شرکت تولیدی کفش باران بیوگرافی و هدف شرکت تولیدی کفش باران پس از گذشت حدود ربع قرن از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع کفش با برخورداری از نیروهای کارآمد و متخصص با استفاده از نوین ترین فرآیندهای تولیدی در خدمت صنعت کفش کشور می باشد. کفش باران با تلاش مستمر، در راستای ارتقای کیفیت ماندگار ، و با ارائه ی محصولات خود با قالبهای طبی در کاربری مردانه و زنانه و با توجه به حفظ سلامتی کمر و زانو عرضه می نماید.

 • شرکت تولید کفش دنیلی جلفا

  تعادل

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا (1)

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا شرکت دنیلی جلفا، با تولید انواع کفش های مد روز دنیا، تلفیقی از هنر تولید کفش دست دوز سنتی با ترکیب طراحی مدرن است. تاکید ویژه به جزئیات در تولید، مزایای بسیار قدرتمندی را برای دنیلی به ارمغان آورده است.

 • باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی

  صنایع تهران و دماوند

  باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی (32)

  این باشگاه به تربیت و پرورش اسب زیبای عرب، کرد، دره‌شور و دیگر نژادهای معروف اصیل یا بومی اختصاص یافته است و در کنار آن نگهداری حرفه‌ای از اسب و آموزش سوارکاری را نیز در برنامه دارد.

 • صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان

  صنایع بوشهر

  صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان (31)

  هدف از تاسیس دادن وام های کم بهره و آسان برای ایجاد اشتغال زنان روستایی کمک به بهبود اقتصاد و معیشت خانواده-جلوگیری از مهاجرت روستاییان

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها