ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیایی توافق منطقه آزاد امضا می‌کند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیایی توافق منطقه آزاد امضا می‌کند

 • یکشنبه 21 بهمن 1397 12:45
 • شناسه 37432
 ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیایی توافق منطقه آزاد امضا می‌کند

معاون وزیر صنعت روسیه گفت: انتظار می‌رود در آینده نزدیک توافق تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیایی و ۵ کشور دیگر از جمله ایران امضا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،به نقل از خبرگزاری فارس، سرگی پسیب، معاون وزارت صنعت روسیه اعلام کرد در آینده نزدیک توافق تجارت آزاد بین روسیه و ۵ کشور دیگر از جمله ایران، هند، سنگاپور و مصر امضاء خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی از ۷ هزار و ۵۰۰ اقدامات غیر تعرفه‌ای نظیر اعمال تحریم و محدودیت بر کالاهای صنعتی استفاده می‌کنند بنابراین به نظر ما رفتن به سمت توافقات ایجاد مناطق تجارت آزاد بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود.

پسیب می‌گوید این مسئله باعث می‌شود که صادرات از طریق هاب‌های منطقه‌ای گسترش یابد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیایی در سال ۲۰۱۵ و توسط روسیه، قزاقستان و بلاروس تشکیل شد و سپس ارمنستان و قرقیزستان به این اتحادیه پیوستند. در سال ۲۰۱۶ ویتنام نخستین کشوری بود که در منطقه اوراسیایی واقع نبود اما به عضویت این اتحادیه در آمد. این اتحادیه با هدف تضمین جریان نقل و انتقال کالا، خدمات و کارگر بین کشورهای عضو آن تشکیل شده است.

هم اکنون ۴۰ کشور و سازمان بین‌المللی از جمله چین و اندونزی و برخی کشورهای آمریکای لاتین از تمایل خود برای بستن قرارداد تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیایی خبردادند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها