پرداخت تن​خواه ۵۶ میلیارد تومانی به استان‌های سیل ​زده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پرداخت تن​خواه ۵۶ میلیارد تومانی به استان‌های سیل ​زده

 • سه شنبه 20 فروردین 1398 13:21
 • شناسه 38091
پرداخت تن​خواه ۵۶ میلیارد تومانی به استان‌های سیل ​زده

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت تن خواه ۵۶ میلیارد تومانی به استان‌های درگیر سیل خبر داد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمد باقر نوبخت در مراسم رونمایی از برنامه تولید و اشتغال و اصلاح ساختار بودجه افزود: ۵۰ درصد از تخصیص ۴۴۲ میلیارد تومانی برای جبران خسارات کشاورزی نیز جزء پرداختی‌های این سازمان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: این سازمان به همه استان‌های درگیر سیل تن خواه ۵۶ میلیارد تومانی پرداخت کرد و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز به ستاد بحران کشور به عنوان تن خواه داد.

وی افزود: بنیاد مسکن جمهوری اسلامی موظف شده با منابعی که در اختیار دارد به استان‌های سیل زده مراجعه و باز پرداخت خسارت را شروع کند.
نوبخت ادامه داد: دولت در اولین جلسه هیئت دولت در سال جدید کمک بلاعوض و پرداخت تسهیلات را برای جبران سیل به خانوار ها، بنگاه‌های تجاری و صنعتی و کشاورزی تصویب و ابلاغ کرد.
وی با اشاره به اینکه برآورد نهایی خسارت هنوز انجام نشده، چون در برخی مناطق سیل در حال وقوع است بنابراین نمی‌توانیم بگوییم جبران خسارت شروع شده است.
نوبخت گفت: طبق دو قانون از سرجمع اعتبارات بودجه برای جبران حوادث غیرمترقبه استفاده می‌کنیم.
براساس قانون مدیریت بحران در ماده ۱۲ آن اجازه می‌دهد ۲ درصد از سرجمع اعتبارات بودجه برای جبران خسارت استفاده شود همچنین در ماده ۱۰ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت که اجازه می‌دهد ۳ درصد از سر جمع اعتبارات دولت برای جبران خسارات استفاده شود و در حادثه سیل از این دو قانون و منابع دیگر که وجود دارد استفاده می‌شود.
وی گفت: از طرف دولت می‌گویم هیچ نگرانی برای مردم نیست و دولت با همه امکاناتش در کنار مردم آسیب دیده قرار دارد و از همه امکاناتش استفاده می‌کند گرچه اعتبارات دولت محدود است، اما اولویت ما پرداخت‌های مرتبی است که برای جبران خسارت اعلام می‌شود.
وی گفت: کمک‌های بلاعوض به سیل زدگان ارائه خواهد شد و تسهیلات ارزان قیمتی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت آن را تضمین می‌کند.
نوبخت با اشاره به اینکه در آغاز سال ۹۸ راهبرد توسعه‌ای از طرف مقام معظم رهبری اعلام شد، افزود: همه دستگاه‌ها خودشان را با آن تنظیم کردند تا بتوانیم در زمینه رونق تولید اقدام کنیم به همین دلیل سازمان برنامه و بودجه خود را مخاطب اصلی رونق تولید می‌داند.
وی گفت: برای رونق تولید نیز برنامه‌هایی تعیین کردیم که متناسب با شرایط سال ۹۸ و مطالبات رهبری برنامه بودجه امسال بازنگری شد که امروز این برنامه را رونمایی می‌کنیم که امیدواریم همه دستگاه‌های اجرایی خود را موظف به اجرای آن بدانند تا به اهداف رونق تولید دست یابیم.
وی همچنین افزود: لایحه بودجه ۹۸ مجدداً بازبینی شد و به مجلس ارائه شد و از آن زمان بر روی اصلاح بودجه کار شد.
وی به بارش‌های اخیر اشاره کرد و گفت: متاسفانه این بارش‌ها به رغم پر برکت بودن جان تعدادی از هموطنان ما را گرفت و خسارات قابل ملاحظه‌ای به بار آورد.
وی از همه نهاد‌ها و نیرو‌های مسلح که در کمک به آسیب دیدگان از سیل شرکت کرده اند تشکر و قدردانی کرد و افزود: امیدواریم با برپایی موکب‌ها خلا‌های موجود از بین برود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها