اقدام آمریکا، یکپارچگی دولت، ملت و نهاد‌ها را افزایش داده است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اقدام آمریکا، یکپارچگی دولت، ملت و نهاد‌ها را افزایش داده است

 • چهارشنبه 21 فروردین 1398 17:09
 • شناسه 38121
اقدام آمریکا، یکپارچگی دولت، ملت و نهاد‌ها را افزایش داده است

معاون اقتصادی رئیس جمهور : اقدام آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه و ادامه تحریم ها، ​ باعث افزایش یکپارچگی دولت، ملت و همه نهاد‌ها در مقابله با این جنگ روانی اقتصادی شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: این موضوع، جزء یک شگرد جنگ روانی و با هدف حمایت از سوگلی خود در انتخابات رژیم صهیونیستی، نبوده است.
وی با بیان اینکه تصمیم دولت در مقاومت اقتصادی است گفت: هر چیزی که به انسجام داخلی کمک کند و توجه ما را به بازسازی اقتصاد درون زای برون نگر که در اقتصاد مقاومتی آمده، بیشتر کند شرایط ما را بهتر خواهد کرد.
نهاوندیان اضافه کرد: این موضوع بستگی به میزان هماهنگی ما در سیاست‌ها و اقدامات دارد اگر هماهنگی و انسجام ما بیشتر باشد، تاثیر معکوس خواهد داشت.

وی در خصوص اینکه تروریست خواندن سپاه در روابط ما با کشور‌های اروپایی با توجه به تعهداتی که آن‌ها دارند چقدر تاثیر دارد و آیا در توافق اینستکس تاثیر گذار خواهد بود یا خیر؟ گفت: آمریکا در این کار نیز مانند خروج از برجام تنها و منزوی مانده است و هیچ کشوری دیگری از او در این کار حمایت نمی‌کند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: این اقدام یک برگ دیگر به پرونده ضدیت و تعارض آمریکا با ترتیبات جهانی افزوده است.
وی گفت: با توجه به اینکه اقتصاد ایران با اقتصاد آمریکا ارتباط قابل توجهی درگذشته نداشته که بخواهد آسیب ببیند، ​ و همکاری نکردن دیگران با آمریکا، ​ در این رابطه باعث می‌شود که تاثیر ملموس قابل توجهی نداشته باشد.
نهاوندیان افزود: نکته مهم، ​ از دورن ما برمی خیزد و اینکه ما چگونه بتوانیم از سویی تولید داخلی را رونق بیشتر دهیم و از سوی دیگر ارتباط مان با همسایگان را تقویت کنیم که این به تاب آوری اقتصاد ما کمک خواهد کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • آنونس وقت کار

  وقت کار

  آنونس وقت کار (76)

  توضیحاتی درباره برنامه آینده وقت کار در دوشنبه 10 تیر 98

 • ترازآسیب شناسی محصولات تراریخته کشاورزی در بازار

  تراز

  ترازآسیب شناسی محصولات تراریخته کشاورزی در بازار (2)

  در سی و نهمین برنامه تراز در گفتگو با میهمانان به اهداف اصلی تحقیق و توسعه صنعت محصولات تراریخته در ایران و جهان پرداخته شد.امروزه مراکز مهم پژوهشی معتبر در دنیا با هدف رسیدن به اقلام با کیفیت برتر و بازدهی بالاتر و داشتن انتخاب های بیشتر به اصلاح نباتات در قالب آرایش جدید ژنی یا نوارکیبی یا تراریخته می پردازند.

 • دستگاه پانسمان زخم در خلا

  بارکد

  دستگاه پانسمان زخم در خلا (473)

  چگونه میتوان زخم بستر را به سرعت درمان کرد؟

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها