تاکید رئیس جمهوری بر مشورت با بخش خصوصی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تاکید رئیس جمهوری بر مشورت با بخش خصوصی است

 • پنجشنبه 02 خرداد 1398 14:50
 • شناسه 38557
تاکید رئیس جمهوری بر مشورت با بخش خصوصی است

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تاکید رئیس جمهوری بر این است که دولتمردان با بخش خصوصی مشورت کرده و پس از آن تصمیم بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدرضا انصاری نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت:  این مشورت بسیار خوب است و دو طرف را به هم نزدیک می کند زیرا هر دوی آنان حسن نیت داشته و به معیشت مردم فکر می کنند.
وی اظهار داشت: دیدار مسئولان عالی رتبه کشور با فعالان اقتصادی می‌تواند بسیار مفید باشد، زیرا دولت و تصمیم گیرندگان را در تماس با صاحب نظرانی که درک واقعی از مسائل اقتصادی دارند، قرار می دهد.
به گفته وی، این جلسات به ویژه زمانی که با رئیس جمهوری تشکیل می شود بسیار لازم است، زیرا در 40 سال‌ گذشته و حتی قبل از انقلاب که دولت از درآمدهای نفتی برخوردار بود به تصمیم گیری بدون مشورت با بخش خصوصی عادت کرده بود.
رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های فنی، حرفه‌ای و مهندسی کشور یادآور شد: گاهی اوقات دولت فکر می کند بخش خصوصی فقط به فکر جیب خودش است، این در حالی است که با رونق اقتصادی کشور، وضعیت بخش خصوصی نیز بهبود یافته و بهبود معاش مردم از همین طریق فراهم می شود.
وی ادامه داد: چنین تماس‌هایی سبب می‌شود این تفاهم از مبنا شکل بگیرد، به ویژه در شرایط حساس کنونی و مواجهه با تحریم‌ها این سرمایه عظیم اجتماعی، انسانی و سازمانی که به صورت بنگاه ها و شرکت ها در کشور وجود دارد، بهترین ابزار دولت برای رفع تنگناهای موجود است.
نائب رئیس اتاق ایران خاطرنشان کرد: در این جلسات نباید فهرست بلند بالایی از مسائل و مشکلات عنوان شود، زیرا فرصت رسیدگی به همه آنها به وجود نمی آید.
وی تاکید کرد: مهمترین مسئله این است که بین دولت و بخش خصوصی به ویژه اتاق‌های بازرگانی که مجمع فعالان بخش خصوصی است، ارتباط و دیالوگ وجود داشته باشد.
به گفته این فعال اقتصادی، کارنامه اتاق های بازرگانی در سال گذشته روشن بود و در بسیاری موارد نظرها و آرایی را ابراز کردند که امروز حقانیت آنها به اثبات رسیده است، وقتی دولت این موضوع را مشاهده می کند، می‌تواند بهتر به بخش خصوصی اعتماد کرده و این ارتباط دو جانبه بیشتر شود.
انصاری اظهار داشت: رفع تنگناهای امروز جامعه نیازمند ورود بیشتر ارز به کشور است، باید هرچه بیشتر به صادرکنندگان تکیه کرده و به آنها میدان داده، اعتماد کرده و پشتیبانی کنیم تا به رفع مشکلات بپردازند.
وی ادامه داد: فعالان اقتصادی به صورت منفرد قادر به حل مشکلات و عبور از تحریم ها هستند، موضوعی که در دوره گذشته تحریم‌ها نیز به روشنی ثابت شد و محدودیت‌های بین‌المللی مانع حرکت آنان نشد، اما در عین حال باید حمایت شوند.
نائب رئیس اتاق ایران ابراز امیدواری کرد در شرایط کنونی تحریم، دولتمردان به تسهیل شرایط برای صادرکنندگان بپردازند زیرا آنان بیرون از کشور گرفتار مشکلات تحریم ها هستند، اما در داخل نیز گرفتار برخی کنترل ها شده اند.
انصاری اضافه کرد: این مشکلات و کنترل ها سبب شد در سال گذشته صادرات و ورودی ارز به کشور کاهش یابد، امروز نیاز داریم از اقدامات اشتباه گذشته درس گرفته و با ایجاد گشایش هایی، در راستای توسعه اقتصادی کشور حرکت کنیم.
وی تاکید کرد: در 50 سال گذشته بسیاری اقتصادها نشان دادند که با تکیه بر صادرات می توان از بحران های اقتصادی خارج شد زیرا امکان رونق تولید را ایجاد می‌کند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها