خودروسازان از تحریم‌ها فرصت بسازند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

خودروسازان از تحریم‌ها فرصت بسازند

  • شنبه 04 خرداد 1398 22:06
  • شناسه 38571
خودروسازان از تحریم‌ها فرصت بسازند

حمایت دولت از خودروسازان حدی دارد؛ آن‌ها باید بتوانند از فرصت تحریم‌ها برای بومی سازی قطعات خود استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، صادق نجفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قطعات نیازمند بومی سازی گروه خودروسازی سایپا که در شرکت سازه گستر سایپا برگزار شد افزود: امروز دشمن با همه وجود جنگ اقتصادی را به این کشور تحمیل کرده و ما باید با همه وجود در میدان باشیم و امروز، صنعت خودرو نیازمند مدیرانی است که تمام عشقشان تولید و کمک به تولید باشد چراکه صنعت خودرو یکی از خطوط اول جنگ اقتصادی با دشمن است.
وی غفلت را عامل اصلی مشکلات پیش آمده در صنعت خودرو دانست و گفت: در روز‌هایی که می‌توانستیم برای بومی سازی و تولید داخل کردن قطعات اقدام کنیم اقدامی نکردیم و حالا باید همه دست به دست هم دهیم تا این غفلت را جبران کنیم.
دستیار ویژه وزیر صنعت در امور خودروسازی افزود: قابل قبول نیست که برخی، ناتوانی خودروسازان در ایفای تعهداتشان به مردم را به ناتوانی نظام تسری بخشند و معتقدم با وحدت و کمک همه بخش ها، می‌توانیم از این مرحله سخت نیز عبور کنیم.
نجفی دولتی بودن را یکی از دلایل ضعف صنعت خودرو دانست و گفت: البته سهم دولت در خودروسازان، حداکثر ۱۷ درصد است و دولت، حداقل در دوره جدید دخالتی در کار آن‌ها ندارد، اما انواع تهمت‌ها به مدیران دولتی زده شده و متهم به مافیایی بودن شده اند درحالیکه نه وزیر صنت و نه هیچیک از مدیران وزارت صنعت ارتباطی با مافیای خودرو نداشته اند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها