شاخص تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه بهبود یافته | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه بهبود یافته

 • سه شنبه 04 تیر 1398 14:31
 • شناسه 38804
شاخص تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه بهبود یافته

وزیر امور اقتصادی و دارایی از بهبود ۴۹ رتبه ای شاخص تجارت برون مرزی کشور خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  فرهاد دژپسند امروز در نشست خبری با اشاره به اقدامات انجام شده برای بهبود فضای کسب و کار گفت: با وجود این که رتبه ما در شاخص بهبود فضای کسب و کار ۴ رتبه کاهش یافته اما مجموع امتیاز ما بیشتر شده و در برخی از شاخص‌ها رشد داشته ایم .
وی از صاحبنظران و فعالان اقتصادی خواست مقررات زائد در خصوص کسب و کار را به وزارت اقتصاد اعلام کنند تا در هیئت مقررات‌زدایی با حضور نمایندگان سه قوه و بخش خصوصی این موضوعات بررسی شود. 
وی از تهیه نقشه عملیاتی جامع برای بهبود فضای کسب و کار خبر داد که در دولت ارائه و برای مقام معظم رهبری نیز ارسال شده است. 
وی افزود: این نقشه جامع هفته آینده رونمایی می شود.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی مصوب نیمه دوم سال گذشته یک ۷ دهم میلیارد دلار بود گفت: با برنامه منسجم در سه ماه آخر سال این رقم به حدود ۴ میلیارد دلار رسید. 
وزیر اقتصاد افزود: تسهیلات خوبی برای سرمایه گذاران خارجی که بالای ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کنند در نظر گرفته شده است. 
وی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی در سال ۹۷ کمترین تغییر و کاهش را داشت گفت: در سه ماهه اول سال ۹۸ صادرات غیر نفتی از نظر وزنی و ارزشی رشد مثبت و قابل قبولی داشته است. 
وی از تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته خبر داد و گفت: به رغم پیش بینی ها ۱۰۹ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده است. 
وی با بیان اینکه جلسات ستاد مقابله با تحریم در وزارتخانه به صورت مرتب تشکیل می‌شود گفت: راهکارهای برون رفت از مشکلات شناسایی و به تصویب مراجع ذیربط رسیده است. 
وی گفت: در این شرایط با جدیت تحقق آرزوی دیرینه بودجه غیرنقدی را دنبال می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت)

  نما و نمایشگاه

  نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت) (144)

  تولیدکننده آسانسورهای هیدرولیک و نیرو محرکه اصلی آسانسور و سایر متعلقات

 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

آخرین خبرها