شاخص تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه بهبود یافته | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شاخص تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه بهبود یافته

  • سه شنبه 04 تیر 1398 14:31
  • شناسه 38804
شاخص تجارت برون مرزی ۴۹ رتبه بهبود یافته

وزیر امور اقتصادی و دارایی از بهبود ۴۹ رتبه ای شاخص تجارت برون مرزی کشور خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  فرهاد دژپسند امروز در نشست خبری با اشاره به اقدامات انجام شده برای بهبود فضای کسب و کار گفت: با وجود این که رتبه ما در شاخص بهبود فضای کسب و کار ۴ رتبه کاهش یافته اما مجموع امتیاز ما بیشتر شده و در برخی از شاخص‌ها رشد داشته ایم .
وی از صاحبنظران و فعالان اقتصادی خواست مقررات زائد در خصوص کسب و کار را به وزارت اقتصاد اعلام کنند تا در هیئت مقررات‌زدایی با حضور نمایندگان سه قوه و بخش خصوصی این موضوعات بررسی شود. 
وی از تهیه نقشه عملیاتی جامع برای بهبود فضای کسب و کار خبر داد که در دولت ارائه و برای مقام معظم رهبری نیز ارسال شده است. 
وی افزود: این نقشه جامع هفته آینده رونمایی می شود.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی مصوب نیمه دوم سال گذشته یک ۷ دهم میلیارد دلار بود گفت: با برنامه منسجم در سه ماه آخر سال این رقم به حدود ۴ میلیارد دلار رسید. 
وزیر اقتصاد افزود: تسهیلات خوبی برای سرمایه گذاران خارجی که بالای ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کنند در نظر گرفته شده است. 
وی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی در سال ۹۷ کمترین تغییر و کاهش را داشت گفت: در سه ماهه اول سال ۹۸ صادرات غیر نفتی از نظر وزنی و ارزشی رشد مثبت و قابل قبولی داشته است. 
وی از تحقق ۹۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته خبر داد و گفت: به رغم پیش بینی ها ۱۰۹ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده است. 
وی با بیان اینکه جلسات ستاد مقابله با تحریم در وزارتخانه به صورت مرتب تشکیل می‌شود گفت: راهکارهای برون رفت از مشکلات شناسایی و به تصویب مراجع ذیربط رسیده است. 
وی گفت: در این شرایط با جدیت تحقق آرزوی دیرینه بودجه غیرنقدی را دنبال می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها