صادرات محصولات پتروشیمی شازند به 25 کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات محصولات پتروشیمی شازند به 25 کشور

  • سه شنبه 25 تیر 1398 23:32
  • شناسه 38912
صادرات محصولات پتروشیمی شازند به 25 کشور

ابراهیم ولدخانی مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند از صادرات محصولات این شرکت به 25 کشور جهان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، ابراهیم ولدخانی مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در نشست با اصحاب رسانه در آستانه تعمیرات اساسی ( اورهال) شرکت پتروشیمی شازند اظهار داشت: در سال گذشته خوراک پتروشیمی شازند بر اساس مدارک و اسناد ۱۰۰درصد و قیمت محصولات نیز ۶۷ درصد افزایش یافت.
وی تصریح کرد: این شرکت دخالتی در قیمت‌گذاری ندارد و پتروشیمی باید محصولات خود را به صورت آنلاین ارائه دهد تا بر این اساس قیمت‌گذاری شود.
ولدخانی بیان داشت: شاید تولید برخی از محصولات در منطقه موجب زیان شود اما با توجه به اینکه مورد نیاز جامعه است باید تولید صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند یکی از پروژه‌های بسیار اساسی و حیاتی شرکت را اجرای پروژه «طرح جامع آب و پساب»  عنوان کرد و گفت: حدود ۱۰ میلیون یورو برای اجرایی کردن این پروژه تعریف شده که در شرف انتخاب پیمانکار هستیم و انجام این پروژه در بازه زمانی دو ساله مشخص شده است.
ولدخانی با اشاره به برنامه‌های سال جاری گفت: پس از اورهال شرکت، در صدد هستیم محصولاتی که توانایی ساخت آن در کشور وجود دارد را تولید و از واردات جلوگیری کنیم.
وی مشکل اصلی شرکت پتروشیمی شازند را تامین خوراک این شرکت دانست و گفت:  خوراک شرکت باید از پالایشگاه امام خمینی( ره) و اصفهان تامین و از طریق لوله منتقل شود چرا که این روش هزینه کمتری دارد اما در حال حاضر تامین خوراک پتروشیمی از دیگر استان‌ها و با ماشین سنگین انجام می‌شود.
ولدخانی تولید محصولات نهایی شرکت را یک میلیون و ۹۰۰تن اعلام کرد و گفت: محصولات شرکت بر اساس استانداردهای بین المللی است و در حال حاضر این محصولات به ۲۵ کشور جهان صادر می‌شود.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند بیان داشت: سال گذشته برای نخستین بار فروش شرکت از ۵۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفت و در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۳۷۰ میلیون دلار صادرات رسید.
وی ادامه داد: بنا بر تایید بانک مرکزی با صادرات محصولات این شرکت بیش از ۸۰ درصد ارز وارد کشور شد و نیاز است ۲۰ درصد از این مبلغ برای اورهال شرکت هزینه شود.
 ولدخانی در ارتباط با مسوولیت‌های اجتماعی این شرکت نیز اظهار داشت: این شرکت به مسوولیت‌های اجتماعی خود آگاهی کامل دارد و بر مبنای استانداردهایی که برای شرکت تعریف شده عمل می‌کند.
مدیرعامل پتروشیمی شازند با بیان این که هیچ پتروشیمی در کشور به اندازه پتروشیمی شازند در ایجاد هوای پاک کمک نکرده است، تصریح کرد: یک قطره از پساب پتروشیمی به خارج از مجموعه راه پیدا نمی‌کند بخشی از آن تصفیه می‌شود و به سیستم برمی‌گردد.

ولدخانی گفت: سال گذشته ۱۰ هزار هکتار زمین  برای ایجاد استخر خریداری شد که ضمن کمک به محیط زیست، در پر شدن چاه‌های آب زیرزمینی روستاهای اطراف نیز موثر بوده است. 

وی با بیان این که تولید سالانه شرکت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن است، ادامه داد: سال گذشته هزار و ۳۵میلیارد تومان از استان خرید داشتیم که این مبلغ بیش از بودجه‌ای است که دولت برای استان در نظر گرفته است.
 وی گفت: یکی از پروژه‌های اساسی و جامع این شرکت اجرای پروژه جامع آب و پساب است که نزدیک به ۱۰میلیون یورو برای این پروژه تعریف شده و اکنون در حال انتخاب پیمانکار هستیم که طی دو سال آن را انجام دهیم.
این مقام مسوول به تولید ۶۵۰ قطعه اساسی توسط نیروهای پتروشیمی خبر داد و خاطرنشان کرد: این قطعات با یک میلیون و‌۲۰۰هزار یورو از خارج وارد می‌شد که اکنون با مبلغ بسیار ناچیزی این قطعات توسط نیروهای داخلی تولید می‌شود.

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها