اولین همایش ملی نوآوری و بزرگترین چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اولین همایش ملی نوآوری و بزرگترین چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

  • پنجشنبه 21 شهریور 1398 21:30
  • شناسه 39466
اولین همایش ملی نوآوری و بزرگترین چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

اولین همایش ملی نوآوری و بزرگترین چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ۹ و ۱۰ مهرماه ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به نقل از خبرگزاری دانشجو، اولین همایش ملی نوآوری و بزرگ ترین چالش نوآوری باز در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ۹ و ۱۰ مهرماه ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

اولین رویداد چشم انداز نوآوری با هدف توجه و تمرکز بر موضوع نوآوری در یکی از مهمترین صنایع ایران یعنی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی شکل گرفته است. این رویداد قصد دارد تا با ترسیم چشم انداز نوآوری در صنعت به معرفی، توسعه و ترویج ابزار‌های مورد نیاز در دستیابی به این اهداف بپردازد.

در این راستا ضمن بهره برداری از ابزار‌های توسعه و ترویج دانش تخصصی نوآوری و ارائه تجربیات ارزشمند بین المللی و داخلی در این حوزه، به رویکرد نوآوری باز و پتانسیل شرکت‌های فناور نیز در این حوزه توجه ویژه شده است. بطوری که با برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی شرکت‌های فناور، دانش بنیان و استارت آپ‌های فعال در این صنعت، گردهمایی ویژه‌ای از توانمندی‌های اکوسیستم نوآوری در این حوزه گرد هم آمده است. ضمناً با برگزاری بزرگترین چالش نوآوری باز در صنعت، تلاش شده است تا ارتباط ویژه‌ای میان نیازمندی‌های صنعت و توانمندی‌های شرکت‌های فناور و دانش بنیان ایجاد شده و در نهایت با ارزیابی و انتخاب طرح‌های فناورانه و نواورانه برتر توسط متخصصان صنعت و دانشگاه، از آن‌ها تقدیر به عمل آید.

این همایش تخصصی با هدف بحث و بررسی در رابطه با فرصت‌ها و چالش‌های نوآوری در صنعت، انتقال رویکرد‌های نوین، دانش تخصصی و تجارب موفق داخلی و بین المللی در حوزه نوآوری برگزار خواهد شد و با بهره گیری از دانش اساتید نوآوری و نیز متخصصان صنعت، سعی خواهد نمود تا همایشی تخصصی، کاربردی و منطبق بر نیاز‌های روز صنعت ارائه نماید.

در این چالش نوآوری باز، ضمن انتقال اولویت‌های کلیدی صنعت به شرکت‌های فناور، دانش بنیان و استارت آپ ها، با شناسایی، ارزیابی و انتخاب طرح‌های فناورانه و نواورانه ارائه شده توسط این شرکت‌ها و با داوری مشترک متخصصان صنعت و دانشگاه، طی مراسم اختتامیه همایش با اهدای جوایز ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۰۰ میلیون ریالی از ۳ طرح برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها