بدهکاري 200هزار ميليارد توماني دولت به تامين اجتماعي | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بدهکاري 200هزار ميليارد توماني دولت به تامين اجتماعي

  • شنبه 28 دی 1398 21:52
  • شناسه 40895
بدهکاري 200هزار ميليارد توماني دولت به تامين اجتماعي

محمدرضا جعفريان مشاورمالياتي اتاق اصناف ايران گفت: در حال حاضر دولت 200هزار ميليارد تومان به تامين اجتماعي بدهکار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمدرضا جعفريان مشاورمالياتي اتاق اصناف ايران با حضور در استوديو شبکه ايران کالا گفت: افراد براي ورود به کسب و کار آزاد و خصوصي ابتدا بايد به اتحاديه مربوط به عرصه فعاليتشان مراجعه کنند و پس از آن بر اساس قوانين نظام صنفي اتاق اصناف به آنها پروانه کسب مي دهد .

مشاورمالياتي اتاق اصناف ايران ادامه داد: تقريبا 95 در صد واحد هاي صنفي اصناف سطح کشور ماليات خرد پرداخت مي کنند و با توجه به رکود حاضر در کشور آنها نمي توانند ماليات پرداخت کنند.

وي اضافه کرد: از بين اين 95 درصد، 75 درصد مي توانند بر اساس تبصره ماده 100 ماليات خود را پرداخت کنند و مابقي توسط پايانه فروشگاهي رسيدگي مي شود.

جعفريان افزود: در پايانه فروشگاهي دولت بين 15 تا 17 ماه فرصت است تا زيرساخت ها با همکاري وزارت ارتباطات و وزارت صمت آماده و در نهايت اجرا شود.

مشاورمالياتي اتاق اصناف ايران اظهار کرد: ماليات ، مي تواند مصرف را در کشور ساماندهي کند ولي به دليل خلاء آموزشي و جلب نکردن اعتماد عمومي مردم حاضر به پرداخت به ماليات نيستند.

اين مقام مسئول اضافه کرد: مهمترين مسئله اي که نمي گذارد توليد پا بگيرد وحالت رقابت پذيري داشته باشد ساماندهي نکردن پرداخت تسهيلات بانکي است چرا که آنها بهره 23 تا 27 درصد به توليد کنندگان تسهيلات پرداخت مي کند وبيمه تامين اجتماعي بخشي ازچالش هاي توليد است.

وي ادامه داد: بيمه تا پيش از اين 5 تا پرسنل سهم کارفرما را دولت پرداخت مي کرد و رفته رفته اين ميزان کاهش پيدا کرد به طوري که در حال حاضر دولت 200هزار ميليارد تومان به تامين اجتماعي بدهکار است و با اصناف تهاتر مي کند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها