حضور پرشور در انتخابات عامل موثر در ثبات اقتصادی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حضور پرشور در انتخابات عامل موثر در ثبات اقتصادی

  • چهارشنبه 30 بهمن 1398 14:01
  • شناسه 41577
حضور پرشور در انتخابات عامل موثر در ثبات اقتصادی

وزیر صمت: حضور پرشور مردم در انتخابات، علاوه بر جهات سیاسی در ایجاد ثبات اقتصادی و رونق تولید نیز موثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: از همه مردم با هر گرایش و سلیقه ای، دعوت می‌کنیم که بر سر صندوق‌های رای حضور پرشور داشته باشند، زیرا این حضور به یقین در اقتصاد، رونق تولید و تنظیم بازار تاثیر مثبت دارد و هر قدر حضور مردم پرشور باشد ثبات کشور را نشان می‌دهد ضمن اینکه دشمنان را مایوس و دوستان را امیدوار می‌کند.
وزیر صنعت با اشاره به بازدید رئیس جمهور و اعضای دولت از تعدادی از خودرو‌های گروه صنعتی ایران خودرو در محوطه هیئت دولت گفت: یکی از اقداماتی که در صنعت خودرو پیگیری می‌کنیم خروج خودرو‌های قدیمی و ورود خودرو‌های جدید به بازار است امروز هم سه خودروی سواری و یک خودروی نیم شاسی توسط رئیس جمهور و اعضای دولت بازدید شد که یکی از این خودروها، خودروی دنده اتومات دنا بود که در دهه فجر امسال خط تولید آن به بهره برداری رسید.

رحمانی اضافه کرد: سه خودروی دیگر نخستین بار است که عرضه می‌شود و همه کار‌های آن از قبیل سرمایه گذاری ها، طراحی، قالب سازی و سفارش قطعات انجام شده و خودروساز می‌تواند آن را پیش فروش کند.

وی ادامه داد: این خودرو‌ها بیش از ۹۰ درصد، ساخت داخل است آن هم در ابتدای کار، البته برخی اقلام جزئی وارداتی است که برای ساخت داخل آن نیز در ماه‌های آینده برنامه داریم.

وزیر صنعت گفت: مصرف سوخت و ایجاد آلودگی این خودروها، مطابق با استاندارد‌های روز دنیا و در مقایسه با خودرو‌های دیگر کمتر است البته بنا داریم با اقدامات اساسی از جمله پلتفرم مشترک، قیمت تمام شده این خودرو‌ها را کاهش دهیم.

رحمانی افزود: همه خودرو‌ها دارای استاندارد یورو ۵ هستند البته باید توجه کرد که غیر از این سه خودرو که مورد بازدید قرار گرفت خودرو‌های دیگری هم برای سال ۹۹ و هم برای سال ۱۴۰۰ در برنامه خودروسازان است که امیدواریم با این اقدامات رضایت مردم جلب شود.

وزیر صنعت درباره افزایش قیمت گوشت هم گفت: درباره این افزایش قیمت دلایل مختلفی ذکر شده، اما ما بعنوان متولی تنظیم بازار اقدامات مختلفی را در حال پیگیری داریم، در جلسه‌ای هم که دیروز داشتیم مقرر شد که اگر این افزایش قیمت ادامه داشته باشد بخش بازرگانی ما ذخایر را به بازار عرضه کند.

رحمانی افزود: چند هفته گذشته سوال همه درباره کاهشی بودن قیمت گوشت قرمز و احساس نگرانی برای تولید کننده بود البته به علت بازار شب عید این افزایش قیمت اتفاق افتاده آن زمان هم که قیمت کاهشی بود گفتیم خرید تضمینی‌ها را از بازار انجام می‌دهیم و دادیم به طور یقین با ادامه افزایش قیمت برای تنظیم قیمت و تنظیم بازار، ذخایر موجود را به بازار عرضه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برنامه ما همیشه این است که هم تولید کننده آسیب نبیند و هم منافع مصرف کننده تامین شود گفت: این افزایش قیمت باید کنترل شود، زیرا به ضرر مصرف کننده تمام شده است از این رو همکاران من در بازرگانی و وزارت جهاد با هماهنگی یکدیگر ذخایر گوشت قرمز را در روز‌های آینده روانه بازار خواهند کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره همراهی نکردن بانک مرکزی برای پرداخت وام خودروسازان و قطعه سازان افزود: این مشکل برای هفته قبل بود، اما اکنون روند پرداخت آغاز شده و اگرچه به میزان کل مصوبه پرداخت صورت نگرفته، اما بانک‌ها پرداخت را آغاز کردند غیر از این، اقدامات متعددی در دستور کار است که نشان از اهمیت حفظ تولید برای ما دارد.

رحمانی درباره به روز شدن معوقات خودروسازان به مشتری‌هایی که اقدام به خرید کرده اند گفت: بر اساس گزارشی که خودروسازان ارائه کرده اند پرداخت خودرو به مشتریان تا خرداد سال آینده به روز می‌شود، اما اگر وضع تولید به همین منوال کنونی باشد که به طول حتم هم چنین خواهد بود رفع این تعهدات زودتر از آنچه که گفته شده به روز خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها