موانع رسیدن به جهش تولید بررسی شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

موانع رسیدن به جهش تولید بررسی شد

  • سه شنبه 05 فروردین 1399 12:10
  • شناسه 42247
موانع رسیدن به جهش تولید بررسی شد

یک اقتصاد دان در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا موانع رسیدن به جهش سال را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ابراهیم رزاقی در گفتگوی تلفنی با شبکه ایران کالا از افزایش واردات کالا طی سال های اخیر و کم توجهی به تولید و اشتغال انتقاد کرد و گفت: بررسی سیاستهای کلی در اقتصاد کشور نشان می دهد که دولتمردان نسبت به تولید کم توجهی کرده اند، از این رو میزان واردات کالا سنگین تر از صادرات است. ما باید در سال جهش تولید با اتکا به توان داخلی بتوانیم اشتغال ایجاد کرده و به دنبال صادرات باشیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به جهش اقتصادی به مدیر جهادی نیاز داریم. در کنار مدیر جهادی، ما باید نماینده انقلابی داشته باشیم تا بتواند به مدیر جهادی در تولید و اشتغال کمک کند.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران به لزوم فرآوری نفت و جلوگیری از خام فروشی اشاره کرد و افزود: با توجه به وابستگی ما به نفت، باید بتوانیم با فرآوری و ایجاد ارزش افزوده بر کالای نفتی، خود را از وابستگی به نفت رها کرده و فرآورده های نفتی را صادر کنیم. در این صورت هم صادرات ما پایدار خواهد بود و هم اشتغال ایجاد خواهیم کرد.

رزاقی تصریح کرد:  تا زمانی که در کشور سود فعالیت های دلالی و کاذب بالاست و از سوی دیگر سود تولید پایین تر از آن است، کشور نمی تواند به سمت جهش تولید حرکت کند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این اقتصاد دان را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها