برای تحقق شعار «جهش تولید» باید در ساختار اقتصادی کشور بازنگری شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برای تحقق شعار «جهش تولید» باید در ساختار اقتصادی کشور بازنگری شود

 • یکشنبه 10 فروردین 1399 15:37
 • شناسه 42354
برای تحقق شعار «جهش تولید» باید در ساختار اقتصادی کشور بازنگری شود

رئیس امور هماهنگی و نظارت بر همکاری های منطقه ای حوزه معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: برای تحقق شعار «جهش تولید» در کشور نیازمند بازنگری در ساختار اقتصادی کشور هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمدرضا مودودی، در مصاحبه با ویژه برنامه شعار سال «فردای روشن» که از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید گفت : یکی از الزامات مهم در راستای تحقق این موضوع بازنگری در ساختار اقتصادی کشور است و دستگاه‌هایی که سایه شان در امر تولید سنگینی می‌کنند باید در برخی از سیاست‌های خود در این ارتباط تجدیدنظر کرده و آنها را به روز رسانی کنند .

وی با بیان این که در حال حاضر، جهان با توجه به شیوع ویروس کرونا در شرایط خاصی به سر می برد و این ویروس و تبعات آن بر روی اقتصاد جهانی از جمله اقتصاد ایران با توجه به تحریم های آمریکا تاثیر گسترده ای خواهد داشت، گفت : البته در کنار این موضوع باید به این مسئله نیز توجه داشت که کشور ایران بازار بزرگی است که ظرفیت بالایی برای جذب محصولات مختلف دارد.

وی با تاکید بر اینکه به نظر می رسد در راستای تحقق جهش تولید در کشور علاوه بر اهمیت بازنگری در ساختار اقتصادی کشور، باید دستگاه هایی که بر تولید نظارت دارند وبعضا سایه شان بر این موضوع سنگینی می کند می بایست سیاست ها و برنامه های خود را به روز رسانی کنند و در برخی از آنها تجدید نظر کنند، گفت: بیشتر مشکلات تولید در کشور ناشی از عواملی است که در تولید نقش مستقیمی ندارند ولی به صورت غیر مستقیم در امر تولید تاثیرگذارند.


مودودی همچنین با بیان اینکه برخی از ساختارهای تاثیرگذار در تولید کشور دارای بروکراسی سنگین و پیچیدگی اداری هستند که این خود رقابت پذیری را به امری سخت تبدیل کرده است، تصریح کرد : برای نمونه بهره بانکی در بانک های ایران بسیار بالاتر از دیگر کشورهاست و در دادن اعتبارات بسیار سختگیرانه عمل می شود .

رئیس امور هماهنگی و نظارت بر همکاری های منطقه ای حوزه معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه موضوع مالیات و خدمات لجستیکی و توزیعی از دیگر مشکلات پیش روی تولید کشور است، ادامه داد : محیط کسب و کار در داخل ایران متاسفانه چندان مناسب نیست و بروکراسی پیچیده در این فضا حاکم است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی و مسئول در این زمینه نباید به دادن شعار بسنده کنند بلکه باید برنامه های واقعی متناسب با این موضوع طراحی کنند، خاطرنشان کرد: شعار جهش تولید یک فرصت است که بیش از بخش های تولیدی و تولید گران متوجه دستگاه های و ساختار حاکمیتی موثر در تولید است که خود را ملزم به فراهم کردن تسهیلات جهت رونق تولید و رفع موانع در امر تولید کنند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها