عملکرد اقتصادی مجلس دهم را چطور ارزیابی می کنید؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عملکرد اقتصادی مجلس دهم را چطور ارزیابی می کنید؟

 • پنجشنبه 01 خرداد 1399 16:24
 • شناسه 43491
عملکرد اقتصادی مجلس دهم را چطور ارزیابی می کنید؟

حسن نژاد نماینده مجلس دهم با حضور در استدیو شبکه ایران کالا و در گفت و گو با شبکه ایران کالا به بررسی اقدامات اقتصادی محتلف مجلس دهم در طول دوران خدمت پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمد حسن نژاد نماینده مجلس دهم با حضور در استدیو شبکه ایران کالا و در گفت و گو با شبکه ایران کالا پیرامون عملکرد اقتصادی مجلس نهم صحبت کرد.

طبق اظهارات علی لاریجانی رئیس قوه مقننه؛ در چهار سال گذشته ۱۸۳ سوال از وزرا در صحن مجلس بررسی و رأی گیری شده است، ۵ سوال از رئیس جمهور و ۶ استیضاح در مجلس دهم انجام شد و همچنین مجلس رأی اعتماد خود را از ۲ وزیر پس گرفت. رئیس مجلس اعلام کرد ۵۳ جلسه غیرعلنی با حضور مسئولان درباره مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی در مجلس دهم برگزار شده است.

حسن نژاد در بیان عملکرد مجلس دهم گفت:مجلس دهم و نمایندگان آن خیلی جاها سست عمل کردند البته که شرایط سختی هم در کشور داشتیم.

وی افزود: یکی از اقدامات مجلس تصویب قانون جامع مالیاتی و صندوق مکانیزم فروش است که اگر این دو مورد اجرا می شد در مملکت فساد دزدی و قاچاق به نسبت خیلی زیادی از بین می‌رفت
این قانون می گوید هر کسی که در ایران هست اولاً کل سامانه ها باید به مالیات وصل شود ثبت اسناد و املاک شبکه بانکی و همه که در همه جای دنیا هم همین است است و همه باید این اظهارنامه  را پُر کنند این سامانه اگر وضع باشد نتیجه‌اش می‌شود روشن شدن فساد و یا خطای هر نفر در هر جایگاهی.

حسن نژاد تصریح کرد: در توضیح صندوق مکانیزه فروش باید بگویم در بسیاری از کشورهای جهان در زنجیره تولید برای کنترل جریان گردش کالا و شفافیت مبادلات اقتصادی از صندوق مکانیزه فروش استفاده می شود. به طور کلی هدف از اجرای صندق مکانیزه فروش در کشور ایجاد ثبات و نظم در کسب و کار، شفاف سازی در درآمدها ، هزینه ها و مبادلات تجاری مودیان و استفاده از تسهیلات مالیاتی در نظر گرفته شده برای مودیان است. در کنار این اهداف، مزایای دیگری همچون مشتری مداری در قالب صدور فاکتور فروش الکترونیکی و به حداقل رسیدن فرآیند قطعی شدن مالیات و …نیز برای صندوق مکانیزه فروش متصور است.

وی افزود: در کنار تمام مزایای همگام بودن صندوق فروش با نیازهای مشتریان، استفاده از نرم افزار صندوق فروش در بهره مندی بهینه از زمان نقش به سزایی دارد. استفاده از صندوق فروش برای مردم کشورهای پیشرفته به حدی جایگاه مناسبی دارد که استفاده از آن را در جهت نظامندی از وقت و امکانات به نفع کل جامعه می دانند. امروزه در ایران نیز تا حد زیادی شاهد تلفیق فرهنگ و آگاهی مردم در استفاده از صندوق فروش، همپایه با استفاده از سایر ابزار الکترونیکی هستیم. همه رفتارهای اصناف با استفاده از نرم افزار صندوق فروش شفاف می شود و هر مشتری به شخصه ترجیح می دهد خرید خود را از جایی انجام دهد که مجهز به نرم افزار صندوق فروشگاهی باشد.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این نماینده مجلس دهم را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها