پاسخ به سوالات شما درخصوص سهام عدالت؛ توصیه می کنیم سهام عدالت را نگه دارید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پاسخ به سوالات شما درخصوص سهام عدالت؛ توصیه می کنیم سهام عدالت را نگه دارید

  • سه شنبه 06 خرداد 1399 14:44
  • شناسه 43558
پاسخ به سوالات شما درخصوص سهام عدالت؛ توصیه می کنیم سهام عدالت را نگه دارید

سخنگوی سهام عدالت در گفت و گو با تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا به سوالات مخاطبان پیرامون چگونگی فروش سهام عدالت پرداخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا حسین فهیمی سخنگوی سهام عدالت با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا به موضوع سهام عدالت و پاسخ به سوالات آن پرداخت.

حسین فهیمی گفت: بر اساس آخرین جلسه شورای عالی بورس اجازه داده شد سهامدارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت انتخاب کرده‌اند بتوانند ۳۰ درصد از دارایی‌های خود را به فروش برسانند.

وی افزود: آزادسازی سهام از ۱۰ خرداد امکان پذیر خواهد بود و آن دسته از مشمولانی که قصد دارند از این امکان استفاده کنند می‌توانند از ششم خرداد به شبکه بانکی مراجعه و سفارش‌های فروش خود را از طریق بانک‌ها ثبت کنند و بعد از آزاد سازی ۳۰ درصد از سهام آن‌ها فروخته و به حساب آنان واریز می‌شود.

سخنگوی سهام عدالت گفت: افراد باید به بانک‌هایی مراجعه کنند که شماره حساب و شماره شبای خود را در سازمان خصوصی‌سازی ثبت کرده‌اند.

فهیمی افزود: کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی محدودیت فروش ندارند، اما ابتدا شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید در بورس پذیرفته شوند.

وی گفت: این سهام از دهم خرداد به بعد بر اساس شرایط بازار به صورت یک جا و یا به صورت تدریجی از طریق کارگزاری و با رعایت مصالح مشمولان سهام عدالت به فروش خواهد رفت و وجوه آن به حساب افراد واریز می‌شود.

فهیمی تاکید کرد: سهام عدالت برای فروختن نیست بلکه برای نگهداری بلند مدت است و این امکان فروش به منزله تشویق افراد به فروش نیست بلکه تسهیلات و امکاناتی برای افراد است و این امکان فروش برای همیشه وجود خواهد داشت.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های سخنگوی سهام عدالت را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها