پنجره واحد کسب‌وکار کشور راه‌اندازی شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پنجره واحد کسب‌وکار کشور راه‌اندازی شد

  • شنبه 10 خرداد 1399 16:01
  • شناسه 43626
پنجره واحد کسب‌وکار کشور راه‌اندازی شد

پنجره واحد شروع کسب‌وکار که از جمله توصیه‌های مقام معظم رهبری برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور بود، صبح امروز، دهم خرداد ماه، با حضور وزیر اقتصاد، روسای اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران، رئیس گروه بررسی‌های اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، معاون قوه قضاییه و جمعی از نمایندگان سازمان‌های دخیل دولتی و بخش خصوصی افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از اتاق تهران، مراسم افتتاح مرکز پنجره واحد صدور مجوزهای آغاز فعالیت اقتصادی با عنوان «پنجره واحد شروع کسب‌وکار» صبحگاه شنبه دهم خرداد ماه ۱۳۹۹برگزار شد.

در این مراسم که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد، تعداد زیادی از نمایندگان ارشد وزارتخانه و دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و نمایندگان بخش خصوصی از اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران حضور داشتند. فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، که وزارتخانه‌اش متولی و سیاستگذار فضای کسب‌وکار کشور است خود برای راه‌اندازی این مرکز در اتاق تهران حضور یافت.

پنجره واحد شروع کسب‌وکار با پیگیری و همکاری اتاق بازرگانی تهران به عنوان نماینده بخش خصوصی با وزارت اقتصاد و سازمان‌هایی دخیل از دیگر قوا مانند سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان ثبت شرکت‌ها، تامین اجتماعی، روزنامه رسمی و ... در محل اتاق تهران کار خود را آغاز کرده است تا گام بزرگی در کاهش بوروکراسی سنگین و پیچیده شروع یک کسب‌وکار باشد. این اقدام می‌تواند تا حدود زیادی زمان اخذ مجوزها برای شروع یک کسب‌وکار را کاهش دهد و به بهبود رتبه ایران در شاخص جهانی انجام کسب‌وکار منجر شود؛ اتفاقی که در نهایت دید بهتر و جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به همراه داد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی سخنانی در این مراسم با ابزار خرسندی از به نتیجه رسیدن اقدامات صورت گرفته در راستای راه‌اندازی پنجره واحد کسب‌وکار، این کار را گام نخست خواند و تاکید کرد افتتاح این پنجره باید مقدمه‌ای بر اقدامات و تدابیر دیگری باشد که به بهبود فضای کسب‌وکار در کشور منجر شود.
 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص رفع موانع کسب و کار را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها