بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اقساط وام قرض‌الحسنه: بانک‌ها نباید بیشتر از یک قسط برداشت کنند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اقساط وام قرض‌الحسنه: بانک‌ها نباید بیشتر از یک قسط برداشت کنند

  • دوشنبه 12 خرداد 1399 18:06
  • شناسه 43662
بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اقساط وام قرض‌الحسنه: بانک‌ها نباید بیشتر از یک قسط برداشت کنند

بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام‌های قرض‌الحسنه ماه‌های اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه ایران کالا  از بانک مرکزی، بعضی از بانک‌ها از حساب سپرده برخی از دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به‌واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول امهال اقساط ماه‌های اسفند ۱۳۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ شده بودند، در خردادماه ۱۳۹۹ بیش از یک قسط برداشته کرده‌اند که این موضوع خلاف قانون تلقی می‌شود.

همان‌گونه که پیش‌تر طی بخشنامه‌های متعدد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی موظف‌اند اقساط تمام دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه که طی دوره مذکور سررسید می‌شود را در انتهای قرارداد و پس از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.

بانک مرکزی مجدداً تأکید می‌کند، چنانچه از حساب سپرده دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه یا ضامنان آن‌ها بابت اقساط امهال شده ماه‌های اسفند ۱۳۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ برداشت‌شده است، اشخاص مذکور می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.cbi.ir نسبت به ثبت شکایات خود در سامانه «ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی» اقدام کنند.

شایان‌ذکر است با بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی که در این خصوص مرتکب نقض مقررات شده باشند و رویه خود را در این رابطه اصلاح نکنند، بر اساس قوانین و مقررات برخورد قانونی مقتضی می‌شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها