تأثیر رشد بازار سرمایه بر بازارهای موازی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تأثیر رشد بازار سرمایه بر بازارهای موازی

  • پنجشنبه 19 تیر 1399 15:24
  • شناسه 44091
تأثیر رشد بازار سرمایه بر بازارهای موازی

رشد بازار سرمایه چه تأثیرات مثبت یا منفی‌ای بر بازارهایی همچون مسکن، ارز و طلا خواهد داشت

دل انگیزان اقتصاددان در ارتباط با شبکه ایران کالا با اشاره به این که ورود نقدینگی به بورس نگرانی ندارد بلکه نحوه استفاده از این سرمایه می‌تواند محل تأمل باشد گفت: هنوز زیرساخت‌های لازم برای هدایت نقدینگی به سمت شرکت‌های بزرگ و سودآور و استفاده از این سرمایه در محل مناسب فراهم نشده است.

دل انگیزان ادامه داد: بورس بازاریست که در چند دهه اخیر از بازارهای موازی مانند ملک، ارز و طلا جامانده بود و در سه سال اخیر توانسته رشد خوبی داشته باشد و عقب ماندگی خود را جبران کرده است.

دل انگیزان با بیان اینکه افزایش شناخت مردم از بازار سرمایه در سه سال اخیر موجب اقبال مردم به این بازار شده گفت: ورود نقدینگی سرگردان جامعه به بورس می‌تواند مثبت باشد چرا که این نقدینگی اگر به سمت بازار کالایی هدایت شود ایجاد تورم می‌کند.

دل انگیزان در ادامه از ناکافی بودن زیرساخت‌های بورس مثل هسته معاملات اشاره کرد و گفت: زیرساخت‌های کنونی بورس آمادگی لازم برای دریافت این میزان مراجعه و حجم معاملات را ندارد.

دل انگیزان در پایان گفت: در شرایط کنونی بورس حباب سنگینی ندارد. درواقع سهام همه شرکتها حباب ندارند بلکه هستند شرکت‌هایی که هنوز هم ارزش سهامشان از قیمت کنونی بیشتر است

 

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها