امضای تفاهمنامه همکاری راه آهن با معاونت علمی ریاست جمهوری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امضای تفاهمنامه همکاری راه آهن با معاونت علمی ریاست جمهوری

  • سه شنبه 24 تیر 1399 16:04
  • شناسه 44161
امضای تفاهمنامه همکاری راه آهن با معاونت علمی ریاست جمهوری

 تفاهمنامه همکاری های علمی مشترک بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی ریاست جمهوری به امضا رسید. 


  این تفاهمنامه با حضور آقایان محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سورنا ستاری معاون علمی ‌و فناوری رئیس‌ جمهور، به منظور اجرای بندهای ۲۴ و ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم ابلاغی مقام معظم رهبری، برای توسعه حمل ونقل ریلی امضا شد.
 تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی با استفاده از توانمندیهای شرکت های دانش بنیان، بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضای آقایان سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.
همکاری در توسعه زیست بوم نوآوری در حوزه حمل و نقل ریلی با استفاده از تمام ظرفیت ها و توانمندی های داخلی با استفاده از نوآوری‌ ها و فناوری ها در حوزه ریلی کشور، از مهمترین محورهای اجرای این تفاهم نامه است.
 همکاری در هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی همراه با مدیریت ترافیک ایمنی و توسعه، نگهداری زیرساخت ها و ناوگان با بهره گیری از فناوریهای نوین و استارتاپ ها به منظور ارتقای بهره وری در شبکه حمل و نقل ریلی کشور از دیگر زمینه های همکاری بین دو طرف دراین تفاهم نامه است.
 همکاری در ارتقای فناوری‌ های تولید زیرساخت و ناوگان جدید و نوسازی آنها و  شبکه سازی شرکت های دانش بنیان با توانمندی های داخلی برای تکمیل زنجیره تامین فناوری در صنعت حمل و نقل ریلی و اقتصاد دانش بنیان ریلی و همکاری در تدوین سند توسعه فناوریهای راهبردی حمل و نقل ریلی و ارتقای سطح مهارت های نیروی انسانی در این بخش از دیگر برنامه های همکاریهای شرکت راه آهن و مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این تفاهم نامه خواهد بود. 
همچنین شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موافقت کردند در زمینه برقی سازی شبکه و ناوگان ریلی، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی و همچنین استاندارد سازی و صدور گواهینامه های مورد نیاز صنعت ریلی با یکدیگر همکاری کنند.
طرفین موافقت کردند با هدف اجرایی شدن این تفاهمنامه یک کارگروه مشترک همکاری برای برنامه ریزی و اجرای طرح های مورد نظر و یک کارگروه فنی تشکیل شود.
 همزمان با امضای این تفاهم نامه مرکز جهادی پیشرفت در راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز با بازدید وزیر راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به بهره برداری رسید. 

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها