رئیس جمهور: رشد اقتصادی بدون نفت کشور در پایان سال98 مثبت بود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رئیس جمهور: رشد اقتصادی بدون نفت کشور در پایان سال98 مثبت بود

  • چهارشنبه 25 تیر 1399 12:16
  • شناسه 44176
رئیس جمهور: رشد اقتصادی بدون نفت کشور در پایان سال98 مثبت بود

رئیس جمهور گفت: در این دو سال و چند ماه، با وجود سخت ترین فشارها و تحریم ها، رشد اقتصادی بدون نفت ما در پایان سال 98 مثبت بوده است.

آقای حسن روحانی در جلسه هیئت دولت، تصریح کرد: ما در این دو سال و چند ماه که در سخت ترین فشارها و تحریم ها بودیم، خوشبختانه با ایستادگی و مقاومت مردم و همچنین فداکاری همه کارآفرینان، کشاورزان، صنعتگران و همه آنهایی که در حال خدمت به مردم هستند، کارنامه سال  98 که در هفته های پایانی با سختی کرونا توأم بود، نشان داد که توانستیم هم تورم را نسبت به ماه های قبل در پایان سال کاهش دهیم و هم رشد اقتصادی بدون نفت ما مثبت بوده است. 
آقای روحانی با اشاره به اهمیت دو آمار مذکور با وجود فشارهای آمریکا،گفت: سال گذشته در بخش کشاورزی رشد قابل ملاحظه بالای 8 درصد داشتیم، در صنعت نیز رشد بسیار خوبی داشتیم و ان شاءالله امیدواریم با وجود سختی های مضاعف بازهم در زمینه صنعت و کشاورزی و حتی در بخشی از خدمات نیز شاهد رشد و کنترل فشارهایی باشیم که امروز علیه ما وجود دارد. 
رئيس جمهور گفت: رشد صنعتي ما در خرداد با ارديبهشت قابل مقايسه نيست و در خرداد 10 درصد رشد صنعتي داشته‌ايم. 
آقاي روحاني امروز در جلسه هيئت دولت، اضافه كرد: ما در مواجهه با بيماري كرونا وضعمان در خرداد بهتر از ارديبهشت و در ارديبهشت بهتر از فروردين و دو ماه قبلش بوده است. 
رئيس جمهور با بيان اينكه حركت ما به سمت رشد اقتصادي آغاز شده است، افزود: طبق آمار، ما 31 مرز زميني مشترك با كشورهاي همسايه داريم كه در پايان سال گذشته به خاطر بيماري كرونا همه اين 31 مرز بسته شده بود، اما امروز از اين 31 مرز، 21 مرز بازگشايي شده است پس ما قدم به قدم در حال فائق آمدن بر مشكلات هستيم.
آقاي روحاني گفت: اما در عين حال، دولت دوازدهم در آستانه آخرين سال خود به سر مي برد و فقط يك سال فرصت خدمت دارد. 
رئيس جمهور افزود: سال پاياني دولت دوازدهم، سخت ترين سال پاياني همه دولت هاي قبل از جمله دولت يازدهم است، اما در عين حال دولت با نشاط، روحيه و اميد اين سال را طي مي كند. 
 آقاي روحاني گفت: از مردم عزيز كشور كه شرايط سخت كنوني را تحمل مي كنند سپاسگزاري مي كنم، آستانه مقاومت مردم در برابر فشارها به گونه اي بوده است كه بايد برابر اين ملت بزرگ سر تعظيم فرود آوريم.
 رئيس جمهور اضافه كرد: هزينه اي كه امروز مردم مي پردازند و فشاري كه تحمل مي كنند، براي استقلال شان است و همه مي دانند اگر ايران نمي خواست مستقل باشد و بنا داشت در برابر دشمن تسليم شود امروز اين وضعيت را نداشت اما با اين حال حاضر نشد استقلال خود را بفروشد و قدرت ملي خود را تضعيف كند. 
 وي همچنين گفت: اين كار بزرگ و ايستادگي مردم يك ارزش بزرگ ملي است، هيچ كس حق ندارد از ارزش هاي ملي كشور كاسبي كند، زيرا اين ارزش هاي ملي مال مردم است. 
آقاي روحاني افزود: امروز شاهديم كه مردم براي غلبه بر مشكلات يكديگر را ياري مي كنند. 
 رئيس جمهور در پايان گفت: تجربه دوران كرونايي نشان داد كه حاكميت واحد، راه چاره اصلي براي حل مشكلات كشور است و امروز بايد همه اين حاكميت واحد را در برابر بيماري كرونا و نيز مشكلات اقتصادي كشور حفظ كنيم و قطعا با اين حاكميت واحد مي توانيم بر مشكلات فائق آئيم.

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها