قرارداد همکاری های 25 ساله ایران و چین | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قرارداد همکاری های 25 ساله ایران و چین

 • دوشنبه 13 مرداد 1399 14:34
 • شناسه 44552
قرارداد همکاری های 25 ساله ایران و چین

گفتگو با دکتر سکوتی در خصوص نقاط ضعف و قوت قرارداد ایران و چین

گفتگو با دکتر سکوتی در خصوص نقاط ضعف و قوت قرارداد ایران و چین

دکتر سکوتی کارشناس اقتصادی در گفتگو با شبکه ایران کالا و درخصوص قرارداد همکاری های 25 ساله ایران و چین گفت: این قرارداد به صورت کلی بر پایه یک همکاری همه جانبه در حوزه های اقتصادی سیاسی امنیتی و ... است.
وی افزود: بر اساس پیشنویس منتشر شده مبلغ این قرارداد 400 میلیارد دلار است که 220 میلیارد دلار آن در حوزه نفت و پتروشیمی و 180 میلیارد دلار در حوزه زیرساخت ها است.
سکوتی ادامه داد: با توجه به اینکه قرار نیست به تعهداتمان در این قرارداد عمل نکنیم پس دلیلی هم نخواهد داشت که بخواهیم همانند کشورهای آفریقایی که با چین قرارداد داشته اند خسارت پرداخت کنیم؟
سکوتی در پاسخ به این سوال که مقایسه بین قراردادهای تاریخی و قرارداد کنونی چه مقدار صحیح است گفت: قراردادهای تاریخی در شرایطی امضاء شده که در جنگ شکست خورده بودیم و قرارداد به ما تحمیل شده بود درحالی که در این قرارداد ما خودمان پیش قدم شده ایم و در شرایط برابر بین المللی در حال مذاکره هستیم.
سکوتی با اشاره به این که سالهاست تحریم های آمریکا به ما تحریم شده است و با تغییر افراد در دولت آمریکا تفاوتی در این تحریم ها بوجود نیامده گفت: طبیعتا در این شرایط همکاری با قدرت دوم اقتصاد جهان و عضو دائم شورای امنیت قطعا به نفع کشور خواهد بود.
این اقتصاددان در پایان گفت: یکی از ایراداتی که شاید بتوان به این قرارداد گرفت موضوع تخفیف ها هست و می توانیم چانه زنی بیشتری داشته باشیم. چینی ها بسیار بسیار سخت هستند اما در صورت پافشاری می توان امتیازات بیشتری گرفت.

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • موضوع : خدمات امنیتی شبکه های اطلاعاتی

  بارکد

  موضوع : خدمات امنیتی شبکه های اطلاعاتی (97)

  موضوع : خدمات امنیتی شبکه های اطلاعاتی

 • تیزر کارخانه چایسازی حشمت

  چانچو

  تیزر کارخانه چایسازی حشمت (1)

  تولیدکننده چای مرغوب ایرانی

 • شرکت تولیدی توفال کلاس تولید کننده مبل استیل و کلاسیک

  تعادل

  شرکت تولیدی توفال کلاس تولید کننده مبل استیل و کلاسیک (1)

  شرکت تولیدی توفال کلاس تولید کننده مبل استیل و کلاسیک شرکت مبل توفال کلاس سال 1376 با پنج نیروی کار در استان همدان تاسیس گردید. در حال حاضر این شرکت با دوازده نیروی کاری به فعالیت خود ادامه می دهد. مدیریت این شرکت با جذب و آموزش نیروهای کار جوان توانسته است زمینه فعالیت و اشتغال را برای آنها فراهم نماید. یکی از ویژگی مبل توفال کلاس در تزئینات منبتی است که برروی مبل های استیل اجرا می شود . اجرای این منبت ها توسط دست بوده و به هیچ عنوان از قالب های آمده و دستگاه های C.N.C استفاده نمی شود. صنعت مبل سازی جزو صنایع اشتغالزا بوده و در حال حاضر 7 درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است . در صورت حمایت و بازار یابی در بین کشورهای منطقه ، خاورمیانه و حتی اروپا ، این صنعت نیروی کار بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. مدیریت شرکت مبل توفال کلاس با استفاده از مواد کاملا تولید داخل و بهره گیری از تخصص و توان نیروهای مجرب ، توانسته است کامی موثر در اقتصاد و تولید کشور بردارد.

 • مرکز تفریجی و تجاری پارادایس

  چانچو

  مرکز تفریجی و تجاری پارادایس (1)

  مرکز تفریجی و تجاری پارادایس از جاذبه های بازار گردی در شهرساحلی بندر انزلی است

 • برنامه آدین چرم

  خرید ایرانی

  برنامه آدین چرم (1)

  آدین چرم این واحد تولیدی در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات و پوشاک چرمی فعالیت می کند. از نکات بارز محصولات این واحد تولیدی علاوه بر ایجاد اشتغال و ایجاد ارتباط موثر بین واحد ایده پردازی، خط تولید و واحد فروشگاهی، استفاده از مرغوب ترین نوع چرم و طراحی روزآمد میباشد آدرس : تهران . خیابان انقلاب . بعد از لاله زار . جنب ایستگاه مترو دروازه دولت . پلاک 534 021 - 66342453 تلفن: آدین چرم این واحد تولیدی در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات و پوشاک چرمی فعالیت می کند. از نکات بارز محصولات این واحد تولیدی علاوه بر ایجاد اشتغال و ایجاد ارتباط موثر بین واحد ایده پردازی، خط تولید و واحد فروشگاهی، استفاده از مرغوب ترین نوع چرم و طراحی روزآمد میباشد آدرس : تهران . خیابان انقلاب . بعد از لاله زار . جنب ایستگاه مترو دروازه دولت . پلاک 534 021 - 66342453 تلفن:

آخرین خبرها