226 مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای بهبود وضع کسب و کارها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

226 مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای بهبود وضع کسب و کارها

  • سه شنبه 06 آبان 1399 17:15
  • شناسه 46690
226 مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای بهبود وضع کسب و کارها

مدیر دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت این شورا حداقل ماهی یک بار با حضور نمایندگان عالی از سه قوه و نمایندگان بخش خصوصی تشکیل جلسه می‌دهد و تاکنون 226 مصوبه داشته است.

عامری، مدیر دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از ابتکارات خاص در جمهوری اسلامی است که با هدف نزدیکی دیدگاه‌های دولت و بخش خصوصی و تفاهم بیشتر میان این دو، در سال 1389 تشکیل شده است. عامری گفت این شورا در سال 1390، با تصویب قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، به نهادی دائمی تبدیل شد. وی افزود یکی از وظایف شورا ارائه پیشنهادات و راهکارها به نهادهای زیربط است که از طریق احصاء مشکلات به دست می‌آیند.

مدیر دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت جلسات این شورا، حداقل یک بار در ماه باید برگزار شود و نمایندگانی عالی، از هر سه قوه در این شورا حضور دارند. عامری گفت 7 وزیر، عضو قانونی این شورا هستند که وزیر اقتصاد ریاست این شورا را برعهده دارد و رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، شهردار یکی از کلان‌شهرها و رئیس شورای عالی استان‌ها هم دیگر اعضای این شورا هستند.

وی گفت از مجلس هم 4 رئیس کمیسون در این شورا عضویت دارند و برخی کمیسیون‌ها هم به فراخور موضوع به شورا دعوت می‌شوند. عامری گفت از قوه قضائیه هم دو معاون قوه حضور دارند.  وی گفت از بخش خصوصی هم روسای اتاق‌های بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون و هشت مدیرعامل شرکت‌های برتر خصوصی در این شورا حضور دارند.

مدیر دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت از سال 90، جلسات شورا مرتب برگزار شده و در این مدت شورا، 226 مصوبه داشته است. عامری گفت عمده مسائل و مشکلاتی که با شورا مطرح شده مسائل مالیاتی (20 درصد) بازار پول و سرمایه (18 درصد)، محیط کسب و کار (13 درصد) بوده است. عامری افزود از مهم‌ترین دستاوردهای شورا می‌توان به حسابرسی تامین اجتماعی اشاره کرد که قبلا ده ساله انجام می‌شد اما رد حال حاضر به یک سال تقلیل یافت.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها