گذر اقتصاد دیجیتال چین از مرز ۵ تریلیون دلار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گذر اقتصاد دیجیتال چین از مرز ۵ تریلیون دلار

  • پنجشنبه 06 آذر 1399 16:54
  • شناسه 47646
گذر اقتصاد دیجیتال چین از مرز ۵ تریلیون دلار

اقتصاد دیجیتال چین در سال ۲۰۱۹ از ۵ تریلیون دلار فراتر رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  گزارش جدیدی از آکادمی مطالعات فضای مجازی چین نشان داد که اقتصاد دیجیتال کشور در سال گذشته به ۳۵.۸ تریلیون یوان (۵.۴۵ تریلیون دلار) رسیده که ۳۶.۲ درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد.

این گزارش تایید می‌کند که همه گیری Covid-۱۹ اهمیت اینترنت را برجسته کرده است، در حالی که اقتصاد دیجیتال به  نیروی مهمی در کاهش تاثیر ویروس کرونا، تغییر شکل اقتصاد و بهبود قابلیت‌های حکمرانی تبدیل شده است.

طبق تحقیق ذکر شده در این گزارش، تا پایان ماه می شبکه فیبر نوری چین تمام مناطق شهری و روستایی را تحت پوشش قرار داده است، به طوری که تعداد مشترکان فیبر نوری ۹۳.۱ درصد از کاربران باند پهن ثابت کشور را تشکیل می‌دهد که بالاترین میزان در جهان است.

در سال ۲۰۱۹، ۵.۴۴ میلیون ایستگاه ۴ جی در چین وجود داشت و میزان ترافیک مصرفی داده تلفن همراه به ۱۲۲ میلیارد گیگابایت رسید و رتبه اول را در جهان کسب کرد. از سپتامبر سال ۲۰۲۰، چین بیش از ۴۸۰ هزار ایستگاه ۵ جی ساخته است.

معاملات تجارت الکترونیکی این کشور در سال گذشته به ۳۴.۸۱ تریلیون یوان (۵.۲ تریلیون دلار) رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۷ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها