جلوگیری باید از فرارهای مالیاتی به جای فشار مالیاتی بر اصناف جلوگیری کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جلوگیری باید از فرارهای مالیاتی به جای فشار مالیاتی بر اصناف جلوگیری کرد

 • چهارشنبه 01 بهمن 1399 16:22
 • شناسه 49510
جلوگیری باید از فرارهای مالیاتی به جای فشار مالیاتی بر اصناف جلوگیری کرد

نماینده وزیر صمت و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: اصناف با توجه به تعطیلی های سال گذشته درآمدی نداشته اند، از سازمان امور مالیاتی درخواست داریم به جای فشار مالیاتی بر اصناف، جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،ابراهیم درستی، نماینده وزیر صمت و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: با توجه به گزارش تخلفات کم فروشی، گران فروشی و تخفیفات غیر واقعی در فروشگاه های زنجیره ای، سازمان امور مالیاتی این موارد را در محاسبه مالیات این فروشگاه ها لحاظ نماید.

وی تاکید کرد: پروانه کسب فروشگاه های زنجیره ای متخلف باید باطل گردد، چراکه مردم به این فروشگاه ها اعتماد کرده و بسیار متضرر شده اند.

درستی گفت: گسترش بی رویه فروشگاه های زنجیره ای غیراصولی و اجحاف در حق ۳ میلیون واحد صنفی در کشور می باشد. مراجع ذیصلاح قرارداد فروشگاه های زنجیره ای با شرکت های تولیدکننده را بررسی نمایند.

نماینده وزیر صمت و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران اظهار کرد: از سامانه همتا درخواست داریم تا گوشی هایی که به صورت مسافری با رعایت تشریفات قانونی وارد شده است را فعال نمایند و سرشاخه ها را شناسایی و با آنها برخورد قاطع کند تا واحدهای صنفی و مصرف کننده با مشکلات عدیده روبرو نگردند.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52 (52)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • جعبه ابزار

  خودت بساز

  جعبه ابزار (30)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش و ساده سازی انجام پروژه هایی تولیدی کوچک، خانواده ها را از صرف هزینه های گزاف در خرید کالا ها و ملزومات زندگی بی نیاز ساخته و ایشان را به ساخت همان وسایل با کمترین امکانات و به دست خود، ترغیب نماید.

 • پنجم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  پنجم اسفند ماه 99 (49)

  با وجود اینکه حدود 10 الی 12 دلار در هر اونس افزایش داشته امروز اما میبینیم طلا تقریبا همان روند دیروز خودش را ادامه داده اون هم دلیلش این هست که بازار ارز تقریبا به یک آرامشی رسیده است

 • چهارم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  چهارم اسفند ماه 99 (48)

  لمروز خبرهای خوشی را از بازار ارز میتونیم بشنویم چون تقریبا چند دقیقه پیش بازار متشکل ارز ایران نرخ دلار را 24253 تومان اعلام کرده بود که این دوباره کاهش پیدا کرد

 • سوم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  سوم اسفند ماه 99 (47)

  خوشبختانه در این یکی دوروزه نسبت به هفته گذشته اولا نوسانات نوسانت کاهشی است و یک آرامشی به قیمت برمیگردد

آخرین خبرها