افزایش قیمت ارز ناشی از دلایل غیر منطقی و احساسی بود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش قیمت ارز ناشی از دلایل غیر منطقی و احساسی بود

 • پنجشنبه 02 بهمن 1399 14:20
 • شناسه 49545
افزایش قیمت ارز ناشی از دلایل غیر منطقی و احساسی بود

ئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش قیمت ارز غیر منطقی، احساسی و تابع شرایط کور بود و انتظار داریم به رقم‌های متعادل برگردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی گفت:   امیدوارم قیمت دلار در جلسه علنی مجلس که ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تقلیل یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: قیمت نفت در لایحه بودجه سال آینده ۴۰ دلار پیش‌بینی شده که با توجه به وضعیت موجود، امکان تحقق کامل آن وجود دارد.

محمد باقر نوبخت گفت: افزایش قیمت ارز غیر منطقی، احساسی و تابع شرایط کور بود و انتظار داریم به رقم‌های متعادل برگردد.

او  با اشاره به سهم نفت در بودجه و انتقاد‌های وارده در این زمینه بیان کرد: دولت ابتدا از بودجه ۸۴۱ هزار میلیارد تومانی ۱۹۹ هزار میلیارد تومان آن را به عنوان سهم نفت در نظر گرفت که حدود ۲۳ درصد کل بودجه را شامل می‌شود.

او تصریح کرد: کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اینطور تشخیص داد که سهم نفت را به ۲۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش دهد و در بخش درآمدی و مالیات ۱۲۸ هزار میلیارد تومان افزوده شد که در مجموع ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به سقف منابع در این خصوص افزوده شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به نتایج شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی تاکید کرد: در این جلسه اعتبار مورد نیاز برای ۵۲ طرح و پروژه نیمه‌تمام که قابلیت اتمام تا پایان دوره خدمت دولت دوازدهم را دارند، تامین شد.

نوبخت اظهار کرد: این ۵۲ پروژه نیازمند هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که ۳۴۴ میلیارد تومان آن پرداخت شده و برای قسمت باقی مانده با توجه به تخصیص‌ها امکان ابلاغ جود دارد و توافق شد که تا قبل از پایان دوره خدمت دولت این پروژه‌ها در سراسر خراسان رضوی اجرایی شوند.

او افزود: همچنین اجرای ۱۲۰ پروژه با اعتبار هزار و ۴۹۳ میلیارد تومان که اشتغال هشت هزار و ۵۰۰ نفر را در خراسان رضوی در بر دارد، در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی به تصویب رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: مقرر شد در یک مرحله هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های تولیدی اختصاص یابد که طرح‌های تولیدی در راستای جهش تولید و طرح‌های عمرانی برای توسعه استان و تکمیل زیرساخت‌ها می‌باشد.

نوبخت بیان کرد: سال گذشته در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی مصوب شد تعدادی واحد مسکونی در اختیار افراد نیازمند در خراسان رضوی قرار گیرد و امروز این افتخار را داریم که کلید چهار هزار واحد مسکونی را تحویل خانواده‌ها می‌دهیم.

او همچنین در زمینه بودجه‌های زیارت و حاشیه مشهد تصریح کرد: برای حاشیه مشهد یک ردیف مستقل داشتیم که بر این اساس عمل می‌شد و و ردیف دیگری به نام "شهید برونسی" در مشهد وجود داشت که با تزریق اعتبار می‌توانستیم به تکمیل زیرساخت‌ها در این زمینه اقدام کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: در این راستا اینجانب تا الان از محلات مشهد و حاشیه مشهد بازدید‌های مختلف داشته‌ام و از آنجا که سایر استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان متقاضی این اعتبارات بودند، برای اینکه تعداد این ردیف‌ها زیاد نشوند، همه ردیف‌ها در مجلس به ردیف متمرکز تحت عنوان زیرساخت حاشیه شهر‌ها اختصاص پیدا کرد.

نوبخت اظهار کرد:اما همانطور که اهمیت و اولویت توجه به حاشیه مشهد برای مسئولان ملی و منطقه‌ای روشن و متمایز بود، اکنون موافقت دولت برای اینکه ردیف مستقل با همین عنوان برای مشهد مقدس داشته باشیم، جزو مصوبات امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی قرار گرفت و طبق پیشنهاد استاندار خراسان رضوی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های مشهد و خراسان رضوی لازم است.

او در باره بودجه زیارت هم افزود: هر استان و هر شهری در کشور یک مقبره و امامزاده دارد و وقتی بحث اعتبار ویژه پیش می‌آید، بقیه مناطق کشور خواستار استفاده از این بودجه هستند، درحالی که حجم زائر و مسافر در مشهد مقدس قابل قیاس با هیچ جای کشور نیست و به دلیل اهمیت و اولویت مشهد، دولت آمادگی خود را برای تخصیص اعتبار ویژه مربوط به زائران در این مشهد اعلام کرده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • سوم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  سوم اسفند ماه 99 (85)

  معاملات دیروز بازار هم چنگی به دل نمی زد و با وجود اینکه ما پنج شنبه جمعه صعود و رشد شارپ را در قیمت کالا ها در بازار های جهانی داشتیم ولی معاملات دیروز آنچنان که باید انتظار داشت نبود. کارشناس ها آقایان رستمی، بهمنش و فقرایی

 • چهارم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  چهارم اسفند ماه 99 (86)

  معاملات دیروز به نظر می رسد که بعد از آخرین سری که ارزش معاملات به محدوده 2700 میلیارد تومان رسید امروز دومین روز کسل بازار در سال 99 بود. کارشناس ها آقایان صادقی و قاسمی

 • پنجم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  پنجم اسفند ماه 99 (87)

  متاسفانه ارزش معاملات به شدت پایین اومده و خب دلایل متعددی را میتوان به آن نسبت داد و یکی از مواردی که باعث شده بازار نتونه واکنش بده به این حمایت ها بحث نوسان است. کارشناس ها آقایان نائینیان،سماوی و اسداللهی

 • ششم اسفند ماه 99

  پیش گشایش

  ششم اسفند ماه 99 (88)

  در معاملات دیروز به نظر می رسید تحرکاتی در بازار دیده شد و از میانه دوم بازار با لیدری گروه فلزات اساسی و شرکت ملی مس ایران بازار رنگ و بوی بهتری داشت

 • نان تمیجانی حاج رسول علیزاده

  پیشران

  نان تمیجانی حاج رسول علیزاده (6)

  نان تمیجان از آرد برنج محلی و بدون هیچ گونه افزودنی مانند جوش شیرین پخته می شود، آنها برنج خردشده یا برنج ریزه را می گیرندو آرد می کنند و با آبجوش تبدیل به خمیر می کنند، خمیر بعد از عمل آوری روی ساچ پهن شده و مدت زمانی طول نمی کشد که نان خوش طعم تمیجانی حاضر و آماده خوردن می شود.

آخرین خبرها