2 برابر شدن یارانه نقدی از سال آینده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

2 برابر شدن یارانه نقدی از سال آینده

 • یکشنبه 05 بهمن 1399 11:05
 • شناسه 49617
2 برابر شدن یارانه نقدی از سال آینده

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ برای دو برابر شدن یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد خدابخشی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی که طی سال های گذشته به کالاهای اساسی اختصاص یافته به هدف اصابت نکرده به همین دلیل کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ تصمیم گرفته تجدید نظری در این زمینه انجام دهد.

وی اظهارداشت: این تجدید نظر بدین معنا نیست که کالاهای اساسی را تامین و در دسترس مردم قرار دهد بلکه هشت میلیارد دلاری که دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد داده ۲,۵ میلیارد دلار برای دارو و ۵.۵ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و نهاده های دامی اختصاص داده می شود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: منتها اهالی خانه ملت معتقدند مابه تفاوت ریالی مربوط به این ۵,۵ میلیارد دلار بجای اینکه به جیب واسطه ها و رانت خواران برود بطور مستقیم به مردم پرداخت شود.

وی افزود: منابع ارزی هنگفتی که طی سال های گذشته در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی و دارو اختصاص یافته به دلیل عدم مدیریت منابع و نظارت کافی بر زنجیره تامین و توزیع بیشتر واسطه ها از این منابع استفاده کرده اند و مردم بهره زیادی از آن نبرده اند.

خدا بخشی در ادامه ضمن اشاره به شاخص رشد قیمت ها در سال های اخیر اظهارداشت: رشدی که قیمت کالاهای اساسی داشته همانند دیگر کالاها بوده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مصوبه کرده مابه تفاوت ۵,۵ میلیارد دلار از مجموع ۸ میلیارد دلاری که دولت در لایحه مزبور پیشنهاد داده برای کالاهای اساسی و نهاده های دامی این ما به تفاوت بطور مستقیم در بین مردم توزیع شود.

وی افزود: بر اساس این مصوبه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در سال آینده دو برابر می شود و در ضمن ۱۰ هزار میلیارد تومان به نهادهای حمایتی اختصاص پیدا می کند تا در بین افراد تحت حمایت خود با هدف افزایش قدرت خرید آنان توزیع شود.

خدا بخشی یادآورشد: مضاف بر اینکه ۲۰ هزار میلیارد تومان هم در جاهای که لازم بود و دولت صلاح دید آن را بعدا هزینه کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • رودی برای زندگی – گردشگری ماهنشان

  رودی برای زندگی

  رودی برای زندگی – گردشگری ماهنشان (20)

  شهرستان ماهنشان در غرب استان زنجان، با جاذبه های طبیعی شگفت انگیز و آثار تاریخی ارزشمند قدمتی چهارهزارساله دارد طبیعت بکر و زیبا در حاشیه رودخانه قزل اوزن، وجود قلعه¬ها و بناهای تاریخی، همچون قلعه « بهستان و دربند قاطرچی »، سبب شده تا گردشگران و مسافران، ماهنشان را به عنوان منطقه‌ای غنی به لحاظ گردشگری بشناسند.

 • تعمیر و بازسازی درب چوبی 42

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی درب چوبی 42 (42)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • پول کجاست/ نوین پلیمر گلستان

  پول کجاست

  پول کجاست/ نوین پلیمر گلستان (4)

  قسمت چهارم برنامه پول کجاست فعالیت کارآفرینی را معرفی می کند که با استفاده از مواد بازیافتی نوعی پلیمر را جایگزین چوب ساخته که باعث بهره وری بیشتر و هزینه کمتر در تولید می شود. این نوع پلیمر 2.2 از چوب محکمتر است و با هزینه ای بسیار پایین تر از قیمتهای رایج تولید و عرضه می شود.

 • مسابقه قرون به قرون شب اول گروه های شرکت کننده : زمرد . اراکی های قهرمان . سیبلوهای قهرمان . فرزانگان

  قرون به قرون

  مسابقه قرون به قرون شب اول گروه های شرکت کننده : زمرد . اراکی های قهرمان . سیبلوهای قهرمان . فرزانگان (33)

  اسامی گروه های شرکت کننده و لیدر و سرگروه ها گروه اراکی های قهرمان با لیدری سامان گوران و با سرگروهی حسین قلع نوعی. گروه فرزانگان با لیدری احمد رضا موسوی و سرگروهی خانم فرجی زمردبا لیدری شهاب عباسی و با سرگروهی محمد قاضی. سیبیلوها با لیدری مهسا ایرانیان و امین محمد زاده.

 • بیست و نهم بهمن ماه 99

  پیش گشایش

  بیست و نهم بهمن ماه 99 (83)

  متاسفانه بازار منفی بود و خیلی از سهم های کوچکی که انتطار می رفت روند بهتری داشته باشند دیروز در معاملات با صف فروش مواجه شدند. کارشناس ها آقایان پورتدین، امامی و سید زاده

آخرین خبرها