منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، محل تامین افزایش یارانه‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، محل تامین افزایش یارانه‌ها

 • دوشنبه 06 بهمن 1399 22:41
 • شناسه 49685
منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، محل تامین افزایش یارانه‌ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس گفت: بخشی از درآمد حاصل از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به همراه منابع حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی در داخل کشور و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی برای پرداخت افزایش یارانه‌های نقدی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مجتبی رضاخواه عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خبرسازی برخی رسانه‌ها درباره درباره اینکه این کمیسیون محل تامین افزایش یارانه‌های پیشنهادی‌ خود را شفاف بیان نمی‌کند، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه با شفاف‌سازی کلیه منابع درآمدی تبصره ۱۴ را مشخص کرده است.

وی ادامه داد: اختلاف قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی با نرخ ارز آزاد یکی از منابع درآمدی در تبصره ۱۴ است، بخشی از درآمد حاصل از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی و بخشی دیگر برای یارانه دارویی در نظر گرفته شده است. دو منبع دیگر هم پرداخت یارانه‌ها از محل فروش فرآورده‌های نفتی در داخل کشور و فروش و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی تامین خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه محل افزایش یارانه‌های نقدی کاملا مشخص بوده و عمدتا مربوط به منابع درآمدی حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، اظهار کرد: ۱۰۶ هزار میلیارد تومان از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بدست آمد که حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان از این محل برای تامین دارو تخصیص پیدا می‌کند و مابقی آن هم حدود ۷۳ هزار میلیارد تومان برای افزایش یارانه‌ها در نظر گرفته شده است. بنابراین منابع حاصل از حذف رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی، را میان حدود ۷۷ میلیون نفر و افراد نیازمند توزیع و پرداخت خواهد کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اقتصاد کلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها