تشریح اقدامات وزارت اقتصاد در زمینه تامین آب خلیج فارس به سه استان / ایران کالا تکیه گاه تولید است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تشریح اقدامات وزارت اقتصاد در زمینه تامین آب خلیج فارس به سه استان / ایران کالا تکیه گاه تولید است

  • دوشنبه 20 آذر 1396 17:55
  • شناسه 12859
تشریح اقدامات وزارت اقتصاد در زمینه تامین آب خلیج فارس به سه استان / ایران کالا تکیه گاه تولید است

دکتر کرباسیان در گفتگوی اختصاصی با شبکه ایران کالا اقدامات وزارت اقتصاد برای تامین بودجه ارزی و ریالی پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان های هرمزگان، کرمان و یزد را تشریح کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور وزاری اقتصاد، نیرو، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استانهای هرمزگان، کرمان و یزد برگزار شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه این جلسه به سئوالات خبرنگار شبکه ایران کالا مبنی بر چگونگی تامین مالی این پروژه پاسخ داد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نحوه تامین اعتبار ارزی این پروژه گفت: برای به سرانجام رسیدن این پروژه به سرمایه گذاری ارزی نیاز است که مقرر شد از خطوط اعتباری استفاده شود. در همین راستا طی ماه های گذشته توانستیم با کشورها و بانک های خارجی به تفاهم اولیه برسیم.

مسعود کرباسیان درباره تامین ریالی پروژه به کمک های سیستم بانکی و اوراق مشارکت اشاره کرد و گفت: در بودجه 97 هم به سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح های عمرانی اشاره شده که می توان از آن در تامین ریالی این پروژه استفاده کرد.

عضو شورای پول و اعتبار از توافق بین سرمایه گذاران داخلی و وزارت نیرو برای خرید تضمینی آب شرب خبر داد و افزود: بخشی از آب خلیج فارس با استفاده از دستگاه آب شیرین کن به مصرف خانگی استانهای هرمزگان، کرمان و یزد خواهد رسید و وزارت نیرو نیز برای خرید تضمینی آن اعلام آمادگی کرده است.

کرباسیان در ادامه از ایجاد شبکه تلویزیونی ایران کالا تشکر کرد و گفت: این شبکه نیازهای بخش اقتصاد کشور را تامین خواهد کرد و در آینده به تکیه گاه بخش تولید تبدیل می شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: شبکه ایران کالا باید توسعه یافته و فراگیر شود به گونه ای که در همه بخش های جامعه حضور داشته و نظر عموم را به خود جلب کند.

وی در پایان از همکاری با شبکه ایران کالا استقبال کرد و گفت: ما در حوزه وزارت اقتصاد آماده هرگونه همکاری با این شبکه هستیم تا از این طریق به تولید ملی کمک کنیم.

آب خلیج فارس از طریق بندرعباس به واحد های صنعتی استان کرمان و یزد منتقل خواهد شد. 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «انرژی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها